zamosc.tv

Repertuar wydarzeń w CSK

dodano: 06.02.2020

KONCERTY, SPEKTAKLE
Koncert Andrzeja Piasecznego
13 LUTY 2020 | 19:00
Sala Operowa
Koncert jednego z najpopularniejszych polskich wokalistów, cieszących się niesłabnącą popularnością od wielu lat. Płyta "Spis Rzeczy Ulubionych" autorstwa Andrzeja Piasecznego, skomponowana przez Seweryna Krajewskiego, była najchętniej kupowaną płytą 2010 roku. W CSK artysta zaśpiewa największe przeboje dla zakochanych.
- sprzedaż internetowa
Spektakl „Berek, czyli upiór w moherze 2”  
14 LUTY 2020 | 17:30, 20:30
Sala Operowa
Kontynuacja przeboju „Berek, czyli upiór w moherze”! Kultowy „Berek” powraca, a wraz z nim nasi ulubieni bohaterowie – Anna i Paweł, czyli para sąsiadów, których kiedyś połączyła nienawiść. Dziś, kiedy oboje odłożyli na bok swoje uprzedzenia, wzajemna niechęć zamieniła się w sympatię. Co z nich wyniknie? Sprawdźcie sami! Niespodziewane zwroty akcji, doskonały humor i dobra zabawa gwarantowane! Obsada: Ewa Kasprzyk, Maria Niklińska, Daniel Olbrychski, Antoni Pawlicki, Kamil Kula, Łukasz Płoszajski/Damian Kulec
- bilety w kasie CSK oraz na stronie www.bilety.spotkaniakultur.com

 

KINO CSK
Monos, reż. Alejandro Landes
dramat / Argentyna, Holandia, Niemcy, Szwecja, Kolumbia, Urugwaj / 2019
07 | 08 | 09 | 16 LUT 2020 | 19.00
Sala Kinowa
Wilk, Lady, Rambo, Yeti, Bum-Bum, Smerf, Szwedka i Pies to nastoletni partyzanci pilnujący amerykańskiej zakładniczki gdzieś w górach w Ameryce Południowej, pośród zjawiskowo sfilmowanych, soczystych i dzikich krajobrazów. Młodzi rebelianci przypominający rozbitków z „Władcy much” stają twarzą w twarz z demonami. Przedzierają się przez tropikalny las, a śmierć podąża za nimi... Hipnotyzującą atmosferę podkreśla muzyka nominowanej do Oscara Miki Levi.
Film zrobił furorę na festiwalach Sundance (Specjalna Nagroda Jury) i Berlinale 2019, gdzie „The Guardian” ogłosił film „największym okryciem festiwalu” i „młodzieżowym „Czasem Apokalipsy’”. Portal CineVue porównał styl Alejandro Landesa do Stanleya Kubricka i Terrence’a Malicka. „Monos” jest tegorocznym kolumbijskim kandydatem do Oscara.
- bilety w cenie 12 zł / 15 zł

Marianne i Leonard: Słowa miłości, reż. Nick Broomfield
dokument / USA / 2019
14 LUT 2020 | 19.00
Sala Kinowa
Subtelny, filmowy poemat oraz poruszający portret miłości, która ciągle rezonuje. Piękna i dramatyczna historia miłosna Leonarda Cohena i jego norweskiej muzy Marianne Ihlen. Film opowiada o tym, jak ewoluowała ich miłość, kiedy Leonard stał się już odnoszącym sukcesy muzykiem, o tym jaką niezwykłą siłą inspirowania innych emanowała Marianne. To dzięki niej powstały nieśmiertelne piosenki „So Long, Marianne” czy „Bird on a Wire”. Wykorzystując archiwalne nagrania i wywiady, Nick Broomfield opowiada o pięknej i romantycznej miłości. Aż do ostatniego, niezwykle przejmującego rozdziału. Marianne i Leonard zmarli w 2016 roku w odstępie trzech miesięcy.
- bilety w cenie 12 zł / 15 zł
WYSTAWY
NEONart
do 28 LUT 2020
Przestrzenie CSK
NEONart, to unikalny w skali Polski (i zapewne świata) projekt, w którym 18 twórców zaprojektowało neony artystyczne dla jednego miasta!
Zaprosiliśmy do Lublina jednych z najlepszych polskich twórców działających na styku typografii, grafiki, ilustracji i designu! W trakcie rezydencji artystycznej poznali Lublin, jego historię, ludzi i krajobrazy. Efekt tych inspiracji można oglądać na jedynej tego typu wystawie w przestrzeniach Centrum Spotkania Kultur: 14 neonów autorstwa m.in.: Edgara Bąka, Katarzyny Boguckiej, Patryka Hardzieja, Kolektywu Senna, Michała Lewkowicza, Michała Loby, Olka Modzelewskiego, Tomasza Pieńczaka, Jacka Rudzkiego, Pawła Ryżko, Konrada Smolarskiego, Studia Full Metal Jacket oraz Studia UVMW.
- wstęp wolny
MODULATIONS
Pierwsza w Polsce indywidualna wystawa Sainera
do 29 lutego 2020
brain damage galery
Sainer (Przemysław Blejzyk)  - światowej sławy muralista, malarz i artysta z kręgu urban artu.
Swoją unikalną stylistyką – formowaną także w duecie Etam Cru – wprowadził w malarstwo wielkoformatowe symbiozę elementów realizmu i baśniowości, stając się jednym z najoryginalniejszych i zarazem najpopularniejszych twórców nurtu. Wpisany w jego charakter perfekcjonizm i konieczność poszukiwania nowego języka dla malarstwa sprawia, że do czynienia mamy z artystą nieustannie oraz świadomie ewoluującym, co dziś prowadzi do eksperymentów kolorystycznych na styku nowego realizmu i abstrakcji.
Premierowa wystawa malarstwa w Brain Damage Gallery to rzadka możliwość zgłębienia warsztatu artysty. To jednocześnie premiera wydawnicza - po latach oczekiwania ukaże się Sainer. Sketchbook 14 – 18, czyli wierna reprodukcja szkicownika artysty.
- Wystawa czynna do 29.02.2020, wtorek–sobota, g. 12-17.
ZAPOWIEDZI:
IV Festiwal Scenografii i Kostiumów „Scena w Budowie”
WYSTAWY:
Forma • Kolor • Kostium. Zofia de Ines
16 LUT - 22 MAR 2020
Wernisaż: 16 LUT 2020
Galeria Wystaw Czasowych -1
Wystawa ukazująca twórczość polskiej scenografki i kostiumografki Zofii de Ines. Forma i kolor to wiodące motywy w dorobku artystki.  Połączone z najważniejszym elementem - kostiumem - stanowią inspiracje przy tworzeniu aranżacji ekspozycji. Na wystawie oprócz kontekstu biograficznego Zofii de Ines, zostaną zaprezentowane prace wybrane przez samą autorkę, pochodzące ze zbiorów teatrów znajdujących się na terenie całej Polski.
KSZTAŁT ILUZJI. Obraz w scenografii filmowej. Sobańska & Sławiński
22 LUT- 26 KWI 2020
Wernisaż: 22 LUT 2020  
Galeria Wystaw Czasowych +1
Pierwsza tak obszerna wystawa prac tandemu „oscarowych” scenografów – Katarzyny Sobańskiej i Marcela Sławińskiego, ukazująca proces twórczy, którego efektem jest niepowtarzalna forma obrazu filmowego. Komponenty rzeczywistości i wyobraźni, od słowa do projektu – od projektu do kadru, pokazują, jak obszar scenografii nadaje wymierny KSZTAŁT ILUZJI. Na wystawie zostaną zaprezentowane obiekty z  „Idy” i „Zimnej Wojny” Pawła Pawlikowskiego, „W ciemności” Agnieszki Holland czy z minimalistycznych obrazów Tomka Wasilewskiego.  
KINO FESTIWALOWE:
Zimna wojna, reż. Paweł Pawlikowski
melodramat / Francja, Polska, Wielka Brytania / 2018
22 LUT 2020 | 17:00
Sala Kinowa CSK
Nominowany do Oscara w trzech kategoriach (reżyseria, zdjęcia, najlepszy film anglojęzyczny) film twórców „Idy” (nagrodzonej Oscarem za najlepszy film anglojęzyczny) przenosi nas  do lat 50. i 60. XX wieku, stalinowskiej Polski i budzącej się do życia Europy. Na tym tle rozgrywa się historia wielkiej i trudnej miłości dwojga ludzi, którzy nie potrafią być ze sobą i jednocześnie nie mogą bez siebie żyć.
Paweł Pawlikowski jest nie tylko reżyserem, ale także – wraz z Januszem Głowackim – autorem scenariusza. W rolach głównych Joanna Kulig, Tomasz Kot, Agata Kulesza oraz Borys Szyc.
- bilety w cenie 15 zł
Po filmie – spotkanie z Katarzyną Sobańską i Marcelem Sławińskim, twórcami scenografii do „Zimnej Wojny”.
Więcej na www.spotkaniakultur.com


Andrzej Goliszek
Rzecznik Prasowy CSK


 

Oceń news:
Umieść na stronie
Poleć znajomym:
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Prosimy o kulturalną dyskusję. Cały regulamin tutaj.

Dodaj komentarz