zamosc.tv

Stanowisko KMP Zamość dotyczące ,,pewnego artykułu"

dodano: 14.10.2020

Odnosząc się do informacji zamieszczonej na stronie portalu internetowym zatytułowanej: „Brak maseczki i odmowa przyjęcia mandatu? Zdecydowana interwencja policji.” informuję, iż powodem podjęcia przez policjantów zatrzymania mężczyzny było niepodanie przez niego danych osobowych w czasie legitymowania.

Do interwencji doszło 13.10.2020 roku ok. godziny 15.00 w Zamościu przy ul. Gminnej ,w okolicach postoju busów. Funkcjonariusze zwrócili uwagę na mężczyznę, który w przestrzeni publicznej nie posiadał maseczki. Kiedy mundurowi chcieli wylegitymować mężczyznę ten oświadczył, że nie ma przy sobie dowodu osobistego i nie pamięta wszystkich danych osobowych, m. in. adresu zamieszkania. Należy tu zaznaczyć, że osoba legitymowana przez uprawnioną instytucję, a taką jest m.in. Policja ma obowiązek podać swoje dane osobowe. Jeśli nie wywiązuje się z tego obowiązku popełnia wykroczenie określone w art. 65 kodeksu wykroczeń. Ponadto, jeśli nie można ustalić tożsamości osoby, która została ujęta na gorącym uczynku popełnienia wykroczenia, policjanci mają prawo ją zatrzymać.
Policjanci powiadomili, więc mężczyznę, że w celu ustalenia jego tożsamości zostanie zatrzymany. Mężczyzna stawiał opór, nie wykonywał poleceń policjantów. Został ostrzeżony, że jeśli się nie dostosuje to zostaną użyte środki przymusu bezpośredniego. Mężczyzna zignorował to. Już w radiowozie w trakcie sprawdzenia mężczyzny policjanci w kieszeni jego ubrania odnaleźli dowód osobisty. Na jego podstawie sprawdzili tożsamość mężczyzny. Po tym 38-latek z gminy Komarów – Osada został zwolniony, policjanci odstąpili od zatrzymania.
W powyższej sprawie w Komendzie Miejskiej Policji w Zamościu wdrożono czynności wyjaśniające w sprawie o popełnione przez 38-latka wykroczenia – uchylania się od podania policjantom danych osobowych w czasie legitymowania, jak też nie okazania dowodu osobistego oraz wykroczenie polegające na braku zasłonięcia ust i nosa maseczką na ulicy.

 

st. asp. Dorota Krukowska - Bubiło

Oceń news:
Umieść na stronie
Poleć znajomym:
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Prosimy o kulturalną dyskusję. Cały regulamin tutaj.

Dodaj komentarz

Wasze komentarze (36)

~Paradoks - potomek folwarczny
- 19:30, 26.10.2020
Czy za niszczenie czyjegoś mienia ; np . kościołów prawo powinno być / ważne / i stosowane z całą surowością --- czyli tak jak ono stanowi ....
Odpowiedzi: 0
0
0
Odpowiedz
Komentarz do wątku

Prosimy o kulturalną dyskusję.

Wysyłając ten komentarz akceptujesz regulamin serwisu Zamosc.TV

~Reginis
- 15:30, 26.10.2020
Mentaloność wiernopoddańczego chłopa pańszczyźnianego trzyma się mocno. 1864 r. – ukaz z 3 marca o uwłaszczeniu włościan w Królestwie Polskim wydany przez cara Aleksandra II zniówsł pańszczyżne na tych terenach, ale jak widać do niektórych nie dotarło i nadal nahajka i zgięty kark przed panem, wójtem i plebanem jest wazniejsza od prawa.
Odpowiedzi: 0
0
0
Odpowiedz
Komentarz do wątku

Prosimy o kulturalną dyskusję.

Wysyłając ten komentarz akceptujesz regulamin serwisu Zamosc.TV

~logika
- 13:44, 26.10.2020
Po co ta dyskusja i polemika. Zdrowie i życie ludzi jest ważniejsze od ustaw i tak powinien wskazywać rozum i zdrowy rozsądek.. Jeżeli ktoś myśli i postępuje inaczej, to błądzi i szkodzi. Jest zagrożenie to trzeba działać, nie czekając aż to papier przyjmie. Jak by napadł nas nieprzyjaciel, to też będziemy dyskutować i czekać na ustawy, a nie bronić się?
Odpowiedzi: 0
0
0
Odpowiedz
Komentarz do wątku

Prosimy o kulturalną dyskusję.

Wysyłając ten komentarz akceptujesz regulamin serwisu Zamosc.TV

~Paradoks - potomek folwarczny
- 18:05, 25.10.2020
Niżej -- to odnosi się do ostatnich protestów ----- sprawy aborcyjne itp . Popieram jestem tego samego zdania .
Odpowiedzi: 0
0
0
Odpowiedz
Komentarz do wątku

Prosimy o kulturalną dyskusję.

Wysyłając ten komentarz akceptujesz regulamin serwisu Zamosc.TV

~Reginis
- 07:46, 22.10.2020
Niektórym rozsądku brakuje i to po obu stronach. Zwykłym ludziom, którym się wydaje, że mogą mieć gdzieś zdrowie innych, a służbom, bo im się wydaje, że mogą łamać prawo.
Odpowiedzi: 0
0
0
Odpowiedz
Komentarz do wątku

Prosimy o kulturalną dyskusję.

Wysyłając ten komentarz akceptujesz regulamin serwisu Zamosc.TV

~Rozsądek
- 00:48, 22.10.2020
Żadne służby nie musiałyby interweniować -wystarczy w tak trudnym okresie być odpowiedzialnym.
Odpowiedzi: 0
0
0
Odpowiedz
Komentarz do wątku

Prosimy o kulturalną dyskusję.

Wysyłając ten komentarz akceptujesz regulamin serwisu Zamosc.TV

~Reginis
- 08:45, 21.10.2020
Nie wmawiają mi czegoś co Ci się wydaje. Nigdy nie zachwycałem się żadnym politykiem. Polityków należy sprawdzać, zadawać trudne pytania i wymagać, a nie bić brawo i bezrefleksyjnie powtarzać jak za guru ich kłamstwa. Od pierwszych chwil, gdy przejęli władzę łamią prawo i zmuszają do tego innych, chociażby policję, prokuraturę itp. a to te instytucje powinny prawa bronić. I przestań odnosić się do mnie personalnie, bo to tylko świadczy o braku argumentów co do meritum. Tyle razy o tym mówiłem, że powinieneś już to wiedzieć. No chyba, że zniżasz się do takich tanich chwytów w dyskusji i odciągasz uwagę od tematu oraz próbujesz dyskredytować adwersarza. Jeżeli tak, to baw się dobrze, ale mnie w takie gierki nie wciągaj.
Odpowiedzi: 0
0
0
Odpowiedz
Komentarz do wątku

Prosimy o kulturalną dyskusję.

Wysyłając ten komentarz akceptujesz regulamin serwisu Zamosc.TV

~Paradoks - potomek folwarczny
- 23:55, 20.10.2020
No to jeszcze NIE NA TEMAT---- odnośnie wyborów------- . Kiedy PO podmieniło kandydata i moi rozmówcy różnie to komentowali ; ja wcielając się w Czerepacha mówiłem ; że to // geniusze // . przerobili Biblie ;;;;; bo najpierw postawili gorsze wino [ takiego jabola , a potem lepsze wino ------nie dotyczy osoby sympatyczna -----tylko sprawy . Chociaż twierdze że jako Pr. Warszawy to nasz Wójt by sobie lepiej radził-- wiem co piszę bo dobrze znam . Odnośnie kandydata Biedronia ; gość sympatyczny jako człowiek [ tak się nim zachwycałeś ] moje zdanie było takie że ; kogokolwiek nie postawią , Czarzasty jego zięć itp. itd. wynik ten sam 3% . TERAZ na temat .........mieli pół roku ---- czyli mówimy ; taka wina Tuska --- ludzie niech idą do piachu bo oni mieli pół roku ......... Bez przestrzegania prawa w tym przypadku.......... jeśli u sąsiada będzie się palić po 22 godz. to się zastanów czy można wejść b. zgody a jeśli by przyszło drzwi wyważyć-----//// prawo /// . Demokracja---wolność----TAK , ale w pewnych sytuacjach bardziej uważam gumę i w ostateczności pistolet niż KREDKI ------Francja ....................
Odpowiedzi: 0
0
0
Odpowiedz
Komentarz do wątku

Prosimy o kulturalną dyskusję.

Wysyłając ten komentarz akceptujesz regulamin serwisu Zamosc.TV

~Reginis
- 21:51, 20.10.2020
Nie na temat.
Odpowiedzi: 0
0
0
Odpowiedz
Komentarz do wątku

Prosimy o kulturalną dyskusję.

Wysyłając ten komentarz akceptujesz regulamin serwisu Zamosc.TV

~Paradoks - potomek folwarczny
- 21:33, 20.10.2020
Żebyśmy się dobrze zrozumieli ; po 1.... Nigdy nie byłem , nie jestem i nie będę zwolennikiem żadnych wyborów korespondencyjnych ;;;;;; jestem zdania że każdy [ chyba że nie jest na chodzie ] powinien ruszyć // cztery// litery i sam osobiście i świadomie zagłosować , taki jego wkład , wysiłek w /// demokrację /// . PO 2.. Jeśli chodzi o przestrzeganie prawa ; kilkakrotnie mówiłem [ może nie tu ale mówiłem ] że bym uczestniczył nawet ze świeczką pod Sondami // wówczas / gdyby na transparentach ------ Wolne Sądy [ było dopisane ] i sprawiedliwe Sądy ------wtedy miałbym pewność że chodzi nie tylko o obronę Sędziów ale i ludzi ///// Ale wracając do wyborów tych Sasinowych [ znam gościa osobiście zresztą ] --- tak broniłeś wtedy -- Marszałka ; taki ekspert autorytet itp. a On myślał że ja to jakiś niedorozwój i //// w śmiercionośne koperty /// uwierzę [ zamknąć Pocztę ] , dlaczego w USA koperty nie/// śmiercionośne//// Na razie tyle dzieci mi bardzo przeszkadzają ..................
Odpowiedzi: 0
0
0
Odpowiedz
Komentarz do wątku

Prosimy o kulturalną dyskusję.

Wysyłając ten komentarz akceptujesz regulamin serwisu Zamosc.TV

~Reginis
- 17:00, 20.10.2020
A to wczoraj dowiedzieli się o tej potrzebie, czy pół roku temu? I jeszcze jedno, bez przestrzegania prawa nie ma demokracji i wolności, a jest dyktatura i zamordyzm. Ty, taki zwolennik wolności przyklaskujesz bezprawiu i dyktaturze? Poważnie?
Odpowiedzi: 0
0
0
Odpowiedz
Komentarz do wątku

Prosimy o kulturalną dyskusję.

Wysyłając ten komentarz akceptujesz regulamin serwisu Zamosc.TV

~Paradoks - potomek folwarczny
- 16:20, 20.10.2020
No i zajął się , ale to pójdzie jutro czy pojutrze , natomiast Senat wcześniej nie zajmie się -----a jak się już zajmie to będzie deliberował przez 28 dni , powoła ekspertów , konstytucyjnych itp... i potem Senat odwali bo mu wyjdzie że Konstytucja ważniejsza niż życie ludzi , tak jak i prawo ważniejsze od suwerena [ Kamińska i spółka ] itd. itp. Konstytucja , Konstytucja ; niech żyje i umacnia się totalna opozycja i jej kopertowy Marszalek ------amun............
Odpowiedzi: 0
0
0
Odpowiedz
Komentarz do wątku

Prosimy o kulturalną dyskusję.

Wysyłając ten komentarz akceptujesz regulamin serwisu Zamosc.TV

~Reginis
- 09:15, 20.10.2020
Jakiego prawa? Dopiero jutro Sejm ma się zająć ustawą, która między innymi ma wprowadzić prawny nakaz noszenia maseczek. Obecnie jest to uzurpacja. Maseczki należy nosić, bo to jest przejawem rozsądku i dbałości o siebie, a przede wszystkim innych ludzi, zwłaszcza starszych i chorych na inne choroby.
Odpowiedzi: 0
0
0
Odpowiedz
Komentarz do wątku

Prosimy o kulturalną dyskusję.

Wysyłając ten komentarz akceptujesz regulamin serwisu Zamosc.TV

~krótko
- 08:02, 20.10.2020
Brawo dla policji .Karać i to surowo za takie zachowania. Osoby nie przestrzegające prawa nie mogą czuć się bezkarni, bo to grozi anarchią.
Odpowiedzi: 0
0
0
Odpowiedz
Komentarz do wątku

Prosimy o kulturalną dyskusję.

Wysyłając ten komentarz akceptujesz regulamin serwisu Zamosc.TV

~do poprzednika
- 10:48, 17.10.2020
Czy Policja będzie wtedy salutować na przykład Pani Margot .
Odpowiedzi: 0
0
0
Odpowiedz
Komentarz do wątku

Prosimy o kulturalną dyskusję.

Wysyłając ten komentarz akceptujesz regulamin serwisu Zamosc.TV

~Paradoks - potomek folwarczny
- 23:12, 16.10.2020
Po zmianie władzy kiedy już Policja nie będzie pisowska tylko //// demokratyczna ////// będzie stawać w obronie nie tylko Obywateli RP [ gdzieś się ostatnio schowali przed zarazą ] ale nawet odstąpi od czynności jeżeli osoba legitymowana zgłosi że jest LBGT [ tak się dzieje na tzw. Zachodzie ] .
Odpowiedzi: 0
0
0
Odpowiedz
Komentarz do wątku

Prosimy o kulturalną dyskusję.

Wysyłając ten komentarz akceptujesz regulamin serwisu Zamosc.TV

~X
- 20:08, 16.10.2020
Prawo jasno stanowi kiedy policjant może legitymować i to nie jest tak kiedy ma ochotę i fantazję. A ten przykład poprzednika jest z gatunku *** , każdy niech sobie wstawi co pomyślał...
Odpowiedzi: 0
0
0
Odpowiedz
Komentarz do wątku

Prosimy o kulturalną dyskusję.

Wysyłając ten komentarz akceptujesz regulamin serwisu Zamosc.TV

~HoHo
- 19:26, 16.10.2020
Zakładając że nie ma epidemi. Policja chce wylegitymować obywatela. Ten uparcie nie podaje danych. Policja puszcza go wolno, a ten okazuje się być poszukiwanym mordercą albo pedofilem. Dwa dni poźniej dokonuje czynu zabronionego. I do kogo pretensja ? Do Policji.
Odpowiedzi: 0
0
0
Odpowiedz
Komentarz do wątku

Prosimy o kulturalną dyskusję.

Wysyłając ten komentarz akceptujesz regulamin serwisu Zamosc.TV

~misio
- 14:36, 16.10.2020
Policjo Pisowska najwyższy czas stanąć w obronie obywateli !!
Odpowiedzi: 0
0
0
Odpowiedz
Komentarz do wątku

Prosimy o kulturalną dyskusję.

Wysyłając ten komentarz akceptujesz regulamin serwisu Zamosc.TV

~To ja
- 09:38, 16.10.2020
Jeśli wprowadzą stan lub ustawę , będzie można powoływać się na Konstytucje [ jest najważniejszą ust. ] gdzie o maseczkach ani słowa a o prawach wolnościach obywatelskich a i owszem sporo ; czyli KOD będzie miał robotę KONSTYTUCJA , KONSTYTUCJA \\\\\\\\\\\\ .....................................................................................................................................................
Odpowiedzi: 0
0
0
Odpowiedz
Komentarz do wątku

Prosimy o kulturalną dyskusję.

Wysyłając ten komentarz akceptujesz regulamin serwisu Zamosc.TV

~x
- 14:12, 15.10.2020
Brak maseczki nie jest wykroczeniem, bo nie wprowadzono stanu wyjątkowego ani specjalnej ustawy, ktrą dopiero ma procedować sejm. Dlatego policja łamie prawo ścigając za brak maseczki. Sam noszę i namawiam innych, ale działania policji jest bezprawne.
Odpowiedzi: 0
0
0
Odpowiedz
Komentarz do wątku

Prosimy o kulturalną dyskusję.

Wysyłając ten komentarz akceptujesz regulamin serwisu Zamosc.TV

~Jarek
- 12:39, 15.10.2020
Policjanci przystępujący do czynności służbowych w tym również do legitymowania obowiązani są: podać stopień, imię i nazwisko; policjanci nie umundurowani okazują ponadto legitymację służbową w taki sposób, aby zainteresowany miał możliwość odczytać i zanotować nazwisko policjanta i nazwę organu, który wydał legitymację, podać podstawę prawną oraz przyczynę podjęcia czynności służbowej. Policjant ma prawo legitymowania osób, gdy ustalenie ich tożsamości jest niezbędne do wykonania czynności służbowych, a w szczególności w celu: identyfikacji osoby podejrzanej o popełnienie przestępstwa lub wykroczenia, ustalenia świadków zdarzenia powodującego naruszenie bezpieczeństwa lub porządku publicznego, wykonania polecenia wydanego przez sąd, prokuratora, organy administracji rządowej i samorządu terytorialnego, identyfikacji osób wskazanych przez pokrzywdzonych jako sprawców przestępstw lub wykroczeń, poszukiwania osób zaginionych lub ukrywających się przed organami ścigania albo wymiarem sprawiedliwości.
Odpowiedzi: 0
0
0
Odpowiedz
Komentarz do wątku

Prosimy o kulturalną dyskusję.

Wysyłając ten komentarz akceptujesz regulamin serwisu Zamosc.TV

~X
- 12:19, 15.10.2020
No, ale dlaczego się ograniczać. Może wprowadźmy chińskie standardy. Publiczne, cykliczne egzekucję na stadionach, zaspawywanie drzwi w domach osób na kwarantannie, itp.
Odpowiedzi: 0
0
0
Odpowiedz
Komentarz do wątku

Prosimy o kulturalną dyskusję.

Wysyłając ten komentarz akceptujesz regulamin serwisu Zamosc.TV

~To ja
- 11:06, 15.10.2020
A ja się pytom kiedy skończy się to Państwo z dykty , ile jeszcze Policja będzie wykorzystywana do znoszenia z jezdni , protestujących leżaków np . Jesteśmy w UE najwyższa pora przyjąć standardy unijne ; również w działaniu Policji ; patrz Francja , Hiszpania a nawet USA . Wyrazy współczucia dla Policji . A i jeszcze słowo do przedmówcy nie białoruskie tylko demokratycznych Państw unijnych jak wyżej np , no chyba że Białoruś pobrała swoje metody np, z Francji i nieco je zmodyfikowała to my z drugiej ręki niejako , jeśli przedmówcy o to chodziło to zgoda .
Odpowiedzi: 0
0
0
Odpowiedz
Komentarz do wątku

Prosimy o kulturalną dyskusję.

Wysyłając ten komentarz akceptujesz regulamin serwisu Zamosc.TV

~Do przedmówcy
- 19:35, 14.10.2020
Ale jak widać części dyskutantów podobają się białoruskie metody policji...
Odpowiedzi: 0
0
0
Odpowiedz
Komentarz do wątku

Prosimy o kulturalną dyskusję.

Wysyłając ten komentarz akceptujesz regulamin serwisu Zamosc.TV

~RP OBYWAT
- 19:26, 14.10.2020
USTAWY BRAK O MASKACH A WIEC W POLSCE POSTEPUJE SIE JAK NA BIALORUSI HANBA !!!
Odpowiedzi: 0
0
0
Odpowiedz
Komentarz do wątku

Prosimy o kulturalną dyskusję.

Wysyłając ten komentarz akceptujesz regulamin serwisu Zamosc.TV

~X
- 17:05, 14.10.2020
Trafił na ludzi, którzy zamiast stać na straży prawa, sami je łamią przez przekraczanie uprawnień o czym już wspominałem wcześniej oraz o czym wspominają sądy uniewinniające obywateli od zarzutów w sprawach braku maseczki. I żeby nie było, sam uważam, że maseczki należy nosić, ale to nie znaczy, że policja ma prawo do łamania prawa.
Odpowiedzi: 0
0
0
Odpowiedz
Komentarz do wątku

Prosimy o kulturalną dyskusję.

Wysyłając ten komentarz akceptujesz regulamin serwisu Zamosc.TV

~heh
- 16:31, 14.10.2020
Naoglądał się przygłup w internecie, że można sobie kozaczyć przed policją, nie zakładać maseczki, nie podawać danych osobowych. No i się przeliczył, bo trafił na prawdziwych policjantów. Brawo.
Odpowiedzi: 0
0
0
Odpowiedz
Komentarz do wątku

Prosimy o kulturalną dyskusję.

Wysyłając ten komentarz akceptujesz regulamin serwisu Zamosc.TV

~oj
- 16:03, 14.10.2020
śmiać się chcę policją się tłumaczy.... to tak jak służby specjalne po filmie o takim samym tytule w temacie wątku śp. Andrzeja Leppera że oni w tym palców nie maczali
Odpowiedzi: 0
0
0
Odpowiedz
Komentarz do wątku

Prosimy o kulturalną dyskusję.

Wysyłając ten komentarz akceptujesz regulamin serwisu Zamosc.TV

~do valgodesco
- 16:00, 14.10.2020
czekam na marsz niepodległości w warszawie. dawaj tych żabojadów z pałami niech próbują sił. jaką ty telewizję oglądasz ? z moich młodzieńczych czasów był taki wierszyk i pałą, i pałą, i pałą przez łeb. policją traci przez to wszystko i to bardzo w oczach społeczeństwa!! wrócimy do traktowania ich jak za czasów komuny. a grzecznie mówiąc praca w milicji i wojsku to był NIEHONOR !
Odpowiedzi: 0
0
0
Odpowiedz
Komentarz do wątku

Prosimy o kulturalną dyskusję.

Wysyłając ten komentarz akceptujesz regulamin serwisu Zamosc.TV

~Do przedmówcy
- 15:48, 14.10.2020
Do przedmówcy, no Tobie wyraźnie mogłoby to pomóc.
Odpowiedzi: 0
0
0
Odpowiedz
Komentarz do wątku

Prosimy o kulturalną dyskusję.

Wysyłając ten komentarz akceptujesz regulamin serwisu Zamosc.TV

~Valgodesco
- 15:21, 14.10.2020
Może nasi policjanci powinni uczyć się roboty od kolegów z demokratycznej Francji? Tam wali się pałą w łeb nawet gdy zatrzymywany jest sędzią.
Odpowiedzi: 0
0
0
Odpowiedz
Komentarz do wątku

Prosimy o kulturalną dyskusję.

Wysyłając ten komentarz akceptujesz regulamin serwisu Zamosc.TV

~Heheheheee
- 15:18, 14.10.2020
Do wacka: wacek jesteś:)))
Odpowiedzi: 0
0
0
Odpowiedz
Komentarz do wątku

Prosimy o kulturalną dyskusję.

Wysyłając ten komentarz akceptujesz regulamin serwisu Zamosc.TV

~wacek
- 14:59, 14.10.2020
maseczka nie chroni wcale przed koronawirusem tylko przed mandatem! budżet państwa musi się zgadzać i dlatego jest zero tolerancji. tu nie chodzi wcale o nasze zdrowie tylko o pieniądze.zaraz kolejny podatek wymyślą bo gospodarka kuleje...
Odpowiedzi: 0
0
0
Odpowiedz
Komentarz do wątku

Prosimy o kulturalną dyskusję.

Wysyłając ten komentarz akceptujesz regulamin serwisu Zamosc.TV

~X
- 13:23, 14.10.2020
Aby dokonać czynności legitymowania policjant musi mieć dwie przesłanki, nie tylko prawo o policji, ale też konkretne naruszenie ustawy. W tym wypadku nie ma podstaw prawnych co do braku maseczki, bo ustawa ma dopiero być, wczoraj podały media, a stanu wyjątkowego nie ma, tak więc policja przekracza uprawnienia, a na to praworządny obywatel nie powinien się godzić. Jak sprawa trafi do sądu, to każdy normalny sędzia uniewinni tego człowieka, co już się działo w innych miastach. Wstyd, że policja bierze udział w bezprawiu.
Odpowiedzi: 0
0
0
Odpowiedz
Komentarz do wątku

Prosimy o kulturalną dyskusję.

Wysyłając ten komentarz akceptujesz regulamin serwisu Zamosc.TV

~nie wiem
- 12:59, 14.10.2020
widać, że postąpił człowiek źle tylko czy to podstawa żeby powalić go na ziemię? nie ma jakiegoś innego sposobu postępowania za takie "przewinienie"?
Odpowiedzi: 0
0
0
Odpowiedz
Komentarz do wątku

Prosimy o kulturalną dyskusję.

Wysyłając ten komentarz akceptujesz regulamin serwisu Zamosc.TV