zamosc.tv

Za wszelką cenę chciał dostać się do Niemiec

dodano: 06.12.2023

Obywatel Turcji próbował wjechać do Polski przez podkarpackie przejście graniczne. Nie udało się, więc kilka dni później postanowił przekroczyć granicę nielegalnie. Zatrzymali go funkcjonariusze z placówki SG w Horyńcu-Zdroju.

Do zdarzenia doszło 4 grudnia w rejonie miejscowości Prusie (pow. lubaczowski). Funkcjonariusze w oparciu o systemy wykorzystywane do ochrony granicy państwowej zauważyli osobę poruszającą się wzdłuż torów przy granicy polsko-ukraińskiej. Na miejsce natychmiast skierowano patrol SG z placówki w Horyńcu-Zdroju, który skontrolował 28-letniego obywatela Turcji.
Mundurowi ustalili, że obcokrajowiec miał zakaz wjazdu do państw Schengen i był wcześniej deportowany z Niemiec. Nie posiadał również dokumentów uprawniających do pobytu w RP. Pod koniec listopada próbował już wjechać do Polski przez przejście graniczne w Medyce. Wówczas znalazł ukraińskiego kierowcę, który za kwotę blisko 500 dolarów miał pomóc mu w podróży z Odessy do Niemiec. Nie udało się, więc nieugięcie poszukiwał innych rozwiązań. Nielegalnie przekroczył granicę i został zatrzymany przez SG. W ramach readmisji uproszczonej obcokrajowiec został przekazany na Ukrainę.
Od początku 2023 roku Straż Graniczna zatrzymało 120 cudzoziemców, którzy nielegalnie przekroczyli podkarpacki odcinek granicy z Ukrainą i Słowacją.

 

Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej

Oceń news:
Umieść na stronie
Poleć znajomym:
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Prosimy o kulturalną dyskusję. Cały regulamin tutaj.

Dodaj komentarz