zamosc.tv

Kradła rowery w hurtowych ilościach

dodano: 06.12.2023

Funkcjonariusze z placówki SG w Korczowej zatrzymali obywatelkę Ukrainy poszukiwaną Europejskim Nakazem Aresztowania. Jak się okazało, jej przestępcza historia była bardzo oryginalna.

3 grudnia do kontroli w przejściu granicznym w Korczowej zgłosiła się 39-letnia obywatelka Ukrainy. Kobieta podróżowała jako pasażerka samochodu wyjeżdżającego z Polski. Podczas kontroli dokumentów okazało się, że jej dane figurują w międzynarodowej bazie poszukiwawczej. Władze Danii wydały za nią Europejski Nakaz Aresztowania. Strażnicy graniczni ustalili, że cudzoziemka jest ścigana za kradzieże rowerów. Sprawa dotyczy 30 jednośladów skradzionych na terenie Danii. Nielegalnie pozyskany towar następnie transportowany był do Niemiec. Zgodnie z duńskim prawem kobiecie grozi  do 6 lat pozbawienia wolności.
Decyzją sądu Ukrainka została tymczasowo aresztowana na okres 60 dni.
Od początku roku strażnicy graniczni z Podkarpacia zatrzymali już ponad 200 osób poszukiwanych przez krajowe oraz zagraniczne służby.

 

Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej

Oceń news:
Umieść na stronie
Poleć znajomym:
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Prosimy o kulturalną dyskusję. Cały regulamin tutaj.

Dodaj komentarz