zamosc.tv

Fałszywe dokumenty na granicy polsko - ukraińskiej

dodano: 06.12.2023

Po raz kolejny, w ostatnich dniach, funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału SG ujawnili podczas prowadzonej odprawy granicznej fałszywe dokumenty. Tym razem podróżny w Dołhobyczowie, próbował wyjechać z Polski na Ukrainę, przedstawiając do kontroli granicznej fałszywe dokumenty pojazdu.

Na terenie drogowego przejścia granicznego w Dołhobyczowie, na kierunku wyjazdowym z Polski, funkcjonariusze NOSG przerwali podróż 26-letniemu obywatelowi Ukrainy. W trakcie prowadzonej kontroli granicznej mężczyzna przedstawił amerykański tytuł własności pojazdu marki Toyota, który wzbudził podejrzenia funkcjonariusza prowadzącego odprawę paszportową. Dokument został więc szczegółowo zweryfikowany przez specjalistę, co tylko potwierdziło wcześniejsze przypuszczenia mundurowego.  Wnikliwe badania pokazały bowiem, iż został on podrobiony.
W sprawie wszczęto postępowanie przygotowawcze. Podróżny, odpowie teraz za przerobienie dokumentu i posłużenie się nim jako autentycznym. Czyn ten zagrożony jest karą grzywny, ograniczenia lub pozbawienia wolności w wymiarze od 3 miesięcy do 5 lat.
 
Jest to już kolejny w ostatnich dniach fałszywy dokument, który został ujawniony podczas prowadzonej kontroli granicznej. Warto dodać, iż w tym roku funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału SG ujawnili i zabezpieczyli ponad 700 fałszywych dokumentów.

 

Nadbużański Oddział Straży Granicznej

Oceń news:
Umieść na stronie
Poleć znajomym:
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Prosimy o kulturalną dyskusję. Cały regulamin tutaj.

Dodaj komentarz