zamosc.tv

31 latek z zarzutami zgwałcenia

dodano: 21.11.2023

Janowscy policjanci zatrzymali po pościgu 31 latka, który nie chciał się zatrzymać do kontroli. Ucieczkę zakończył uderzając w betonowy słup. W chwili zatrzymania 31 latek był pijany. Dodatkowo okazało się, że dokonał zgwałcenia młodej kobiety, którą wiózł w swoim samochodzie. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara do 15 lat pozbawienia wolności.

Zdarzenie miało miejsce w sobotę w nocy. Interwencja rozpoczęła się od zgłoszenia, z którego wynikało, że kierujący fordem może być pod wpływem alkoholu. Kiedy policjanci z patrolu zauważyli opisany pojazd podjęli próbę jego zatrzymania. Wtedy kierowca przyspieszył i zaczął uciekać, zajeżdżał też drogę nie dając się wyprzedzić. Po kilku kilometrach skręcił w drogę gruntową i uderzył w betonowy słup trakcji elektrycznej. Następnie wysiadł z pojazdu i zaczął uciekać pieszo. Chwilę później został zatrzymany przez policjantów. Jak się okazało, w dostawczym samochodzie znajdowała się młoda kobieta, która twierdziła, że mężczyzna ją zgwałcił. Zatrzymanym okazał się 31 latek z województwa podkarpackiego. Miał ponad promil alkoholu w organizmie. Trafił do policyjnego aresztu. Jak ustalili policjanci, 31 latek był również poszukiwany do odbycia łącznej kary blisko roku pozbawienia wolności. W przeszłości był notowany za oszustwo i podrabianie dokumentów.   Mężczyzna wczoraj został doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał zarzuty zgwałcenia. Odpowie też za niezatrzymanie się do kontroli drogowej i jazdę w stanie nietrzeźwości. Dziś o jego losie zadecyduje Sąd Rejonowy w Janowie Lubelskim. Grozi mu kara do 15 lat pozbawienia wolności.

aspirant sztabowy Faustyna Łazur

Oceń news:
Umieść na stronie
Poleć znajomym:
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Prosimy o kulturalną dyskusję. Cały regulamin tutaj.

Dodaj komentarz