zamosc.tv

Zawody dla Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych

dodano: 05.06.2023

2 czerwca w Lipsku Polesiu przeprowadzone zostały zawody dla Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych z terenu powiatu zamojskiego. Do rywalizacji przystąpiło 34 drużyn. Zawody zostały rozegrane w dwóch konkurencjach: ćwiczenie bojowe i bieg sztafetowy 400m z przeszkodami.
W ćwiczeniu bojowym drużyna składająca się z 9 zawodników miała do pokonania przeszkody: rów wodny, ścianę, tunel o długości 6m, kładkę oraz budowę linii wężowej z czterech odcinków węża, następnie na stanowisku hydronetek wodnych, wyznaczeni zawodnicy pompowali wodę a inni napełniali 5 l zbiornik wodą trafiając strumieniem wody do tarczy nalewkowej, po nalaniu wody zawodnicy układali sprzęt zgodny z przedstawionymi rysunkami a pozostali przy stanowisku węzłów wykonywali węzły zgodne z przedstawionymi rysunkami.

W biegu sztafetowym 400m zawodnicy mieli do pokonania ścianę drabiniastą, bieg pod poprzeczką, przeskok nad płotkiem, dodatkowo zawodnicy musieli w wyznaczonych miejscach ustawić odcinek węża i gaśnicę a na ostatnim odcinku zawodnik budował linię gaśniczą zakończoną prądownicą.
Najlepsze wyniki uzyskali:
 
W kategorii MDP dziewcząt:
I miejsce – MDP Tworyczów
II miejsce – MDP Bortatycze
III miejsce – MDP Skierbieszów
 
W kategorii MDP chłopców:
I miejsce – MDP Źrebce
II miejsce – MDP Tworyczów
III miejsce – MDP Chomęciska Duże
 
Sportowym zmaganiom kibicowali druh Stanisław Grześko prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP, st. bryg. Jacek Sobczyński Komendant Miejski PSP w Zamościu, płk w st. spocz. Mieczysław Skiba, oraz Wójtowie Gmin, powiatu zamojskiego.
 
   
 
oficer prasowy
Komendy Miejskiej PSP w Zamościu
mł. bryg. Marcin Żulewski

 

Oceń news:
Umieść na stronie
Poleć znajomym:
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Prosimy o kulturalną dyskusję. Cały regulamin tutaj.

Dodaj komentarz