zamosc.tv

Zamość miodobranie

dodano: 13.06.2024

18 czerwca o godz. 11.00 w miejskiej pasiece w Zamościu odbędzie się uroczyste wirowanie miodu. Smak zamojskiego miejskiego miodu z uli  z recyklingu oceniać będą Prezydent Miasta Rafał Zwolak, przedstawiciele Fundacji Odzyskaj Środowisko i organizacji AURAEKO oraz sami mieszkańcy. Miodobraniu towarzyszyć będą warsztaty edukacyjne poświęcone życiu pszczół i prawidłowemu postępowaniu z elektrycznymi śmieciami. 

 

Link do google maps z miejscem miodobrania w Zamościuhttps://www.google.com/maps/place/50%C2%B042'12.1%22N+23%C2%B014'54.6%22E/@50.70336,23.248485,568m/data=!3m2!1e3!4b1!4m4!3m3!8m2!3d50.70336!4d23.248485?entry=ttu

Edukacja miodem płynąca

Uczestnicy miodobrania będą wspólnie odsklepiać ramki, wirować, a następnie degustować efekt pracy mieszkanek trzech uli wykonanych ze zużytych bębnów od pralek.

„Bardzo się cieszę, że mogę uczestniczyć w uroczystym miodobraniu, które jest połączone z warsztatami edukacyjnymi na temat życia pszczół oraz szeroko rozumianej ekologii. Pasieka z recyklingu elektrycznych śmieci stanęła w Zamościu jako wyraz podziękowania dla mieszkańców, ale także jako zobowiązanie do dalszej wspólnej pracy na rzecz ochrony środowiska naturalnego” - mówi Rafał Zwolak, prezydent Zamościa.

Podczas uroczystego wirowania miodu każdy będzie mógł także zobaczyć z bliska pokazowy ul z recyklingu. Będzie można również poznać ciekawostki dotyczące życia i pracy pszczół.  

„Ule z recyklingu są dowodem na to, że selektywna zbiórka elektroodpadów ma sens. Gratuluję mieszkańcom Zamościa tego niezwykłego miejsca, ale równocześnie dziękuję za korzystanie
z czerwonych pojemników na małogabarytowy zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny, a także
z odbiorów domowych i zbiórek. W ten sposób elektryczne śmieci trafiają do profesjonalnych zakładów przetwarzania ZSEE. A dziś wspólnie możemy oglądać praktyczny wymiar recyklingu i po raz kolejny przypominać o właściwym postępowaniu z elektroodpadami.”– mówi Gabriela Leszczyńska, Prezes Zarządu AURAEKO OOSEE S.A.

Dzięki ulom z recyklingu Zamość dołączył do szlaku pasiek z recyklingu. Leżą na nim także m.in. Świdnik, Krosno, Wałbrzych, Częstochowa, Iłża, Poznań, Katowice i Kielce. Projekt Elektryczne Śmieci realizowany jest wspólnie przez Miasto Zamość, Fundację Odzyskaj Środowisko, MB Recycling oraz organizację odzysku AURAEKO.

Oceń news:
Umieść na stronie
Poleć znajomym:
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Prosimy o kulturalną dyskusję. Cały regulamin tutaj.

Dodaj komentarz