zamosc.tv

Rozporządzenie na temat zakazu przywozu z Ukrainy produktów rolnych

dodano: 18.09.2023

• 16 września 2023 r. weszło w życie rozporządzenie Ministra Rozwoju i Technologii z dnia 15 września 2023 r. w sprawie zakazu przywozu z Ukrainy produktów rolnych.
• Rozporządzenie ustanawia zakaz przywozu do Polski pochodzących z Ukrainy niektórych produktów rolno-spożywczych.
Rozporządzenie wprowadza bezterminowy zakaz przywozu do Polski określonych produktów pochodzących z Ukrainy m.in. niektórych rodzajów zbóż, nasion oleistych, śrut czy makuch – szczegółowy zakres towarowy objęty zakazem określa załącznik do rozporządzenia.

 

Zakaz nie dotyczy:
• tranzytu zewnętrznego, o którym mowa w art. 226 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 952/2013 z dnia 9 października 2013 r. ustanawiającego unijny kodeks celny
• wspólnej procedury tranzytowej
– pod warunkiem, że tranzyt ma się zakończyć w portach morskich w Gdańsku, Gdyni, Świnoujściu, Szczecinie, Kołobrzegu lub poza terytorium Polski.
Podstawa prawna:
Rozporządzenie Ministra Rozwoju i Technologii z dnia 15 września 2023 r. w sprawie zakazu przywozu z Ukrainy produktów rolnych (Dz. U. z 2023, poz. 1898).
 
 
Krajowa Administracja Skarbowa

Oceń news:
Umieść na stronie
Poleć znajomym:
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Prosimy o kulturalną dyskusję. Cały regulamin tutaj.

Dodaj komentarz