zamosc.tv

100 Lat Parku Miejskiego w Zamościu!

dodano: 14.08.2026

W tym roku mija 100 lat, odkąd Park Miejski w Zamościu został udostępniony mieszkańcom. Z tej okazji za tydzień, w niedzielę 23 sierpnia odbędzie się wielka urodzinowa impreza z mnóstwem atrakcji.

Uroczyste, oficjalne otwarcie jubileuszowych obchodów zaplanowano na godzinę 15. Goście będą mieli wtedy okazję skosztowania urodzinowego tortu przygotowanego przez Cukiernię Bohema.

Ale atrakcji w Parku Miejskim nie zabraknie już wcześniej i jeszcze dużo później. Przed południem (w godz. 12-15) zorganizowany zostanie parkowy bieg na orientację. Po inauguracji odbędzie się gra terenowa „Spacerkiem po parku”, będzie też wykład historyczny o dziejach tego miejsca i prezentacja archiwalnych ilustracji.

 

Dodatkowe atrakcje na popołudnie to m.in. pokazy tańca na szarfie, bezpłatne zwiedzanie Kojca, warsztaty i wystawy. Na godz. 20 przewidziano start plenerowej potańcówki z Trio Beethovenowskim, a na 21.30 pokaz laserowy.

 

Będą także przejażdżki bryczką, kajaki na parkowym stawie, dmuchańce dla dzieci, a Restauracja Parkowa Caffe specjalnie na ten dzień przygotuje kultowy swego czasu w Zamościu krem sułtański i galaretki.

 

Oceń news:
Udostępnij na:

Dodaj komentarz

Podpis / Pseudonim

Treść komentarza

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Prosimy o kulturalną dyskusję. Cały regulamin tutaj.