Poszukiwany listem gończym, nietrzeźwy i bez uprawnień przyjechał na stację paliw
dodano: 17.09.2024Szybka reakcja świadka pozwoliła na uniemożliwienie dalszej jazdy 45-letniemu obywatelowi Ukrainy. Mężczyzna będąc w stanie nietrzeźwości i bez uprawnień przyjechał z pasażerem na stację paliw. Ponadto kierujący okazał się być poszukiwany listem gończym do odbycia kary.
W sobotnie popołudnie biłgorajscy policjanci otrzymali zgłoszenie o nietrzeźwym kierującym, który miał przyjechać na jedną ze stacji paliw na terenie Biłgoraja, między innymi po alkohol.
Mundurowi na jednym z parkingów przy ul. Tarnogrodzkiej ujawnili wskazany przez świadka samochód marki Seat. Wewnątrz pojazdu na miejscu kierowcy zastali 45-letniego mieszkającego na terenie Polski, obywatela Ukrainy. Od mężczyzny wyczuwalna była woń alkoholu.
Przeprowadzone badanie trzeźwości potwierdziło, że miał prawie 1,5 promila. Następnie po sprawdzeniu osoby okazało się, że jest on poszukiwany listem gończym, celem odbycia kary oraz nie posiada uprawnień do kierowania. Ponadto w swoim pojeździe przewoził pasażera, również obywatela Ukrainy.
Teraz mężczyzna stanie przez Sądem. Grozi mu co najmniej trzyletni zakaz kierowania pojazdami, wysoka grzywna, a nawet trzyletnia „odsiadka”. Natomiast zgodnie z nowymi przepisami oprócz dotychczasowych konsekwencji prawnych sąd może orzec przepadek o przepadku pojazdu.
Przypominamy, że pijany kierowca na drodze to realne zagrożenie dla innych uczestników ruchu. Nie bądźmy obojętni i sięgnijmy po telefon, gdy widzimy podejrzanie zachowującego się kierowcę. Nasz telefon może uratować czyjeś zdrowie, a nawet życie.
sierżant sztabowy Milena Mazur
Aktualności
więcej-
Jedyna na świecie Orkiestra Księżniczek. Koncert Wiedeński
- Będzie Pani zadowolona! - komedia o romansach i remontach
- Daria ze Śląska i Marcel Tułacz gwiazdami finału 14. ZFF „Spotkania z historią”
- POCIĄGI - niezwykła podróż przez historię XX wieku - spotkanie z Maciejem Drygasem
- III Zamojski Orszak Dziejów
- Seniorka oszukana metodą na policjanta i prokuratora
- Na inwestycjach giełdowych stracił ponad 17 tysięcy
- Zrealizowano ekspertyzy miejsc ukrycia w Zamościu
Komentowane Aktualności
- Wakacje dobiegają końca. Na uczniów z Zamościa będą czekać wyremontowane szkoły (1)
- Nowa leśmianowska rzeźba w Zamościu. Odsłonięcie w sobotę (2)
- Pół miliona dla szpitala. Poradnie bardziej dostępne dla pacjentów (3)
- Będzie bezpieczne przejście przy ul. Sadowej. Zamość ma na to pieniądze (2)
- 82. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego w Zamościu (2)
- Charytatywny koncert na Rynku Wielkim. Wszyscy gramy dla Dominiki (3)
- Komunikat - utrudnienia w parkowaniu przed budynkiem Starostwa Powiatowego w Zamościu (2)
- Media bez wyboru (72)
- Stanowisko KMP Zamość dotyczące ,,pewnego artykułu" (36)
- Stanowczy sprzeciw (34)
- Nowe zasady bezpieczeństwa (32)
- Po 27 latach pracy ze stanowiskiem rozstał się dr hab. n. med. Andrzej Kleinrok (28)
- Licznik długu miasta Zamościa na schodach ratusza (27)
- 1163 nowe przypadki zakażenia koronawirusem na terenie województwa lubelskiego (23)
Komentowane TV
- Święto Wojska Polskiego w Zamościu (14)
- Zaćmienie Słońca na Zamojszczyźnie (51)
- Oszuści zatrzymani zaraz po wyłudzeniu pieniędzy (1)
- 82. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego w Zamościu (63)
- Cztery osoby w szpitalu po dachowaniu Renault (2)
- XXIV sesja Rady Miasta Zamość (801)
- Pięć osób w szpitalu (10)
- Dziękuję i życzę (1686)
- LXX Sesja Rada Miasta Zamość (1013)
- VI Sesja Rady Miasta Zamość (1007)
- IV Sesja Rady Miasta Zamość (990)
- XII Sesja Rada Miasta Zamość (884)
- X Sesja Rada Miasta Zamość (883)
- Michał Zawiślak kandydatem na wójta (802)
Inne informacje
Coraz więcej Centrów Krwi kończy rok ze stratą finansową – czy zmiany MZ będą wystarczające?
dodano: 31.07.2026Regionalne Centra Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa zakończyły rozliczanie 2025 roku. Ze sprawozdań finansowych wynika, że liczba placówek wykazujących stratę netto wzrosła do ośmiu na przestrzeni kilku lat. Choć Centrum Krwi w Lublinie zakończyło rok z zyskiem netto, to również mierzy się z wyzwaniami dotykającymi cały system. Sytuację finansową publicznej służby krwi ma szansę zmienić Ministerstwo Zdrowia, które obecnie pracuje nad zmianą wysokości opłat za krew i jej składniki – projekt rozporządzenia w tej sprawie znajduje się na etapie konsultacji publicznych.
Zobacz materiałVOUCHER DO ZOO
dodano: 03.08.2026Szukasz pomysłu na wyjątkowy prezent? Podaruj bliskim niezapomniane chwile w Zoo Zamość - voucher do zoo to prezent, który dostarczy niesamowitych emocji!
Zobacz materiałJeszcze więcej atrakcji nad zalewem w Zamościu
dodano: 31.07.2026Za kilka tygodni powinno być już wiadomo, jaka firma zajmie się zagospodarowaniem terenu przy Zalewie Miejskim w Zamościu. Właśnie ogłoszono przetarg na wartą kilka milionów inwestycję.
Zobacz materiałNawierzchnie kamienne i brukowe – trwałe rozwiązanie dla inwestycji
dodano: 03.08.2026Nawierzchnia jest bardzo ważnym elementem każdej inwestycji drogowej. To od jakości jej wykonania zależą trwałość, bezpieczeństwo użytkowania, walory estetyczne oraz koszty późniejszej eksploatacji. W przypadku parkingów, placów manewrowych, dróg wewnętrznych czy przestrzeni publicznych coraz częściej wybierane są nawierzchnie brukowe i kamienne, które łączą wysoką wytrzymałość z estetyką oraz możliwością dopasowania do charakteru inwestycji. W STANDROG realizacja nawierzchni opiera się nie tylko na doświadczeniu wykonawczym, ale również na wykorzystaniu technologii oraz specjalistycznego sprzętu do maszynowego układania kostki brukowej. Takie połączenie pozwala osiągnąć wysoką dokładność wykonania i zachować powtarzalną jakość nawet na bardzo dużych powierzchniach.
Zobacz materiał
Wasze komentarze (0)