Bezpłatne szkolenia: zadbaj o kręgosłup i przeciwdziałaj stresowi
dodano: 16.07.2024Pracownicy z branż najbardziej narażonych na choroby zawodowe i wypadki przy pracy mogą skorzystać ze szkoleń finansowanych przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Tematem jest profilaktyka schorzeń kręgosłupa i przeciwdziałanie skutkom stresu w pracy.
Szkolenia są bezpłatne. Mogą wziąć w nich udział osoby ubezpieczone i przedsiębiorcy z województwa lubelskiego, z kilku branż gospodarki. Chodzi o osoby pracujące w handlu hurtowym i detalicznym, naprawie pojazdów samochodowych, przetwórstwie przemysłowym, opiece zdrowotnej i pomocy społecznej, transporcie i gospodarce magazynowej, budownictwie, edukacji i administracji publicznej.
Zapisy na szkolenie „Profilaktyka obciążeń układu mięśniowo-szkieletowego w miejscu pracy” prowadzone są pod numerem telefonu 508 152 121 i e-mailem m.pellowska@j-j.pl (Safety Group J&J). Z kolei miejsce na szkoleniu „Przeciwdziałanie negatywnym skutkom stresu w pracy” można zarezerwować pod numerem telefonu 733 300 539 i e-mailem a.jedruszak@crb.lublin.pl (Fundacja Centrum Rozwiązań Biznesowych). Informacje o wydarzeniach z zakresu prewencji wypadkowej znajdują się również w kalendarium na stronie zus.pl, w zakładce „szkolenia BHP”.
Małgorzata Korba
rzecznik ZUS w województwie lubelskim
Aktualności
więcej-
„Damy i huzary” Teatru Klasyki Polskiej
- Przeprowadzono blisko 150 kontroli legalności pobytu obcokrajowców
- Spotkanie z kadrą olimpijską w Tomaszowie Lubelskim
- Zaproszenie na wernisaż wystawy jubileuszowej „Wpisane w czas. 100 Lat Muzeum Zamojskiego"
- XXIII Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny "Eurofolk - Zamość 2026"
- Nieustąpienie pierwszeństwa przyczyną wypadku
- Próbował przekroczyć granicę mając ponad 3 promile alkoholu w organizmie!
- Warsztaty dla mężczyzn „Kuźnia autentyczności” w Biłgoraju
Komentowane Aktualności
- Szturm Twierdzy Zamość 2026 (1)
- Meta 10. Charytatywnego Rajdu Koguta w Zamościu! (1)
- Spotkanie z Ministrem Sprawiedliwości W. Żurkiem (4)
- Zbiórka elektroodpadów w Zamościu (1)
- Nowe elektryczne autobusy MAN oficjalnie przekazane w Zamościu (1)
- Pijany motorowerzysta wyjechał spod sklepu wprost pod nadjeżdżający radiowóz (1)
- Zamość inwestuje unijne miliony dla pieszych i rowerzystów (1)
- Media bez wyboru (72)
- Stanowisko KMP Zamość dotyczące ,,pewnego artykułu" (36)
- Stanowczy sprzeciw (34)
- Nowe zasady bezpieczeństwa (32)
- Po 27 latach pracy ze stanowiskiem rozstał się dr hab. n. med. Andrzej Kleinrok (28)
- Licznik długu miasta Zamościa na schodach ratusza (27)
- 1163 nowe przypadki zakażenia koronawirusem na terenie województwa lubelskiego (23)
Komentowane TV
- XXVIII sesja Rady Miasta Zamość (370)
- Prezydent o aktualnej sytuacji jednostek oświaty i rezygnacji Marka Kudeli (78)
- Briefing prasowy dotyczący aktualnej sytuacji jednostek oświaty i rezygnacji Marka Kudeli (46)
- Zderzenie osobówki z karetką w Bodaczowie (3)
- Nietrzeźwy 59-latek doprowadził do zdarzenia (1)
- 1500 zł i 10 punktów karnych (2)
- Trzej poszukiwani kierowcy w rękach policji (1)
- Dziękuję i życzę (1683)
- LXX Sesja Rada Miasta Zamość (1013)
- VI Sesja Rady Miasta Zamość (1007)
- IV Sesja Rady Miasta Zamość (990)
- XII Sesja Rada Miasta Zamość (884)
- X Sesja Rada Miasta Zamość (883)
- Michał Zawiślak kandydatem na wójta (802)
Inne informacje
Zwolnij - niebezpieczny punkt!
dodano: 01.06.2026Biuro Ruchu Drogowego KGP wspólnie z firmą Yanosik SA, od 1 czerwca do 30 września 2026 r., prowadzi ogólnopolską akcję informacyjno-edukacyjną pn. „Zwolnij - niebezpieczny punkt!”. Celem działań jest zwiększenie bezpieczeństwa na drogach poprzez ostrzeganie kierowców o miejscach szczególnie niebezpiecznych oraz przypominanie o konieczności dostosowania prędkości do warunków ruchu.
Zobacz materiałWakacje z wojskiem 3
dodano: 26.05.2026Wojsko Polskie zaprasza do udziału w kolejnej edycji programu „Wakacje z wojskiem 3” - dobrowolnego, bezpłatnego szkolenia wojskowego skierowanego przede wszystkim do młodych osób, które chcą aktywnie i wartościowo spędzić część wakacji, zdobyć nowe doświadczenia oraz sprawdzić się w wymagających, ale niezwykle ciekawych warunkach służby wojskowej.
Zobacz materiałFontanna na Rynku Wodnym nie działa. Ktoś czymś zapchał dysze
dodano: 30.05.2026Została uruchomiona na majówkę, ale teraz jest wyłączona. Fontanną na Rynku Wodnym w Zamościu muszą się zająć serwisanci firmy, która kilka lat temu instalowała w niej nowy system. Bo dysze zostały czymś bardzo mocno zapchane.
Zobacz materiałNowi ochotnicy w szeregach 2 LBOT. Ponad 120 mieszkańców regionu rozpoczęło szkolenie
dodano: 14.05.2026W czwartek, 14 maja br., od wczesnych godzin porannych przed bramą koszar na Majdanku w Lublinie pojawili się nowi kandydaci do Terytorialnej Służby Wojskowej. W szeregi 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej wcielono 79 ochotników rozpoczynających szkolenie podstawowe i 45 rezerwistów, którzy odbędą szkolenie wyrównawcze.
Zobacz materiał
Wasze komentarze (0)