zamosc.tv

Zamojscy strażacy w reprezentacji Polski w sporcie pożarniczym

dodano: 10.07.2024

W Międzynarodowych Mistrzostwach Słowacji w sporcie pożarniczym, które odbyły się 25-28 czerwca w Bańskiej Bystrzycy (Słowacja), reprezentacja Polski strażaków zdobyła 1 miejsce w najbardziej widowiskowej drużynowej konkurencji, czyli ćwiczeniu bojowym a w ogólnej klasyfikacji zajęła 4 miejsce. W składzie reprezentacji Polski było dwóch strażaków Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Zamościu: kpt. Paweł Ligaj i mł. asp. Karol Swatko.

Skład drużyny bazował na strażakach z województwa świętokrzyskiego, którzy podczas 40 Mistrzostw Polski w Sporcie Pożarniczym rozgrywanych w Częstochowie w dniach 12-14 czerwca 2024r., wywalczyli mistrzostwo Polski.

Cieszymy się i jesteśmy dumni, że zamojscy strażacy startujący w konkurencjach dołożyli swoją cegiełkę do sukcesu reprezentacji Polski w sporcie pożarniczym.

Zamojscy strażacy podczas 40 Mistrzostw Polski w Sporcie Pożarniczym reprezentowali województwo lubelskiego w sporcie pożarniczym (kpt. Paweł Ligaj kpt. Sebastian Jakubiak, mł. kpt. Błażej Omański, mł. asp. Karol Swatko mł. asp. Rafał Żulewski) i wywalczyli 3 miejsce w konkurencji - pożarniczy tor przeszkód 100m a w klasyfikacji generalnej uplasowali się na 5 miejscu w śród 21 drużyn startujących.  

Sport pożarniczy to pokaz sprawności strażaka, które wymagają  dużego wysiłku fizycznego, szybkości działania, refleksu, opanowania i działania w zespole. Konkurencje, w których rywalizują strażacy w sporcie pożarniczym podczas zawodów, to wspinanie na 3 piętro wspinalni przy użyciu drabiny hakowej, ćwiczenie bojowe, pożarniczy tor przeszkód 100 m oraz sztafeta pożarnicza 4x100m.

 

 oficer prasowy

 Komendy Miejskiej PSP
 w Zamościu

mł. bryg. Marcin Żulewski

Oceń news:
Umieść na stronie
Poleć znajomym:
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Prosimy o kulturalną dyskusję. Cały regulamin tutaj.

Dodaj komentarz