zamosc.tv

Koncert "Żydowskie Impresje w Centrum "Synagoga" FODŻ

dodano: 10.07.2024

Centrum „Synagoga” Fundacji Ochrony Dziedzictwa Żydowskiego ma ogromną przyjemność zaprosić Państwa na „Żydowskie Impresje” duetu ROKduo, czyli wyjątkowy wieczór z muzyką. Koncert odbędzie się 12 lipca 2024, o godz. 20:00 w zamojskiej synagodze przy ul. Pereca 14 w Zamościu. Wstęp wolny.

„Żydowskie impresje" to muzyczna podróż po różnorodnym i fascynującym świecie kultury żydowskiej. W programie znajdują się tradycyjne melodie Żydów sefardyjskich i aszkenazyjskich oraz utwory kompozytorów polskich, których inspirowała kultura żydowska.

 

ROKduo to duet, w skład którego wchodzi dwóch skrzypków: Lucjan Szaliński-Bałwas oraz Marcin David Król. Zespół posiada bardzo szeroki i różnorodny repertuar, od muzyki klasycznej, poprzez muzykę filmową, etno oraz musical. Spora część repertuaru ROKduo to

utwory kompozytorów polskich, takich jak: Dawid Lubowicz, Henryk Wieniawski, Fryderyk Chopin, Ewelina Nowicka. Zespół grywa także sporo utworów nawiązujących do tradycji żydowskiej. Dla muzyków ROKduo ważny jest również element poszukiwania własnego, niepowtarzalnego brzmienia poprzez inspirację muzyką różnych regionów świata oraz wykorzystywanie nietypowych technik gry. Muzycy ROKduo są związani z Radomską Orkiestrą Kameralną.

 

Organizatorami koncertu są: Fundacja Kultura dla Tolerancji, Fundacja Ochrony Dziedzictwa Żydowskiego oraz The European Institute for Jewish Studies in Sweden.

Zapraszamy serdecznie!

 

 

Daniel Sabaciński

Centrum "Synagoga"

Fundacji Ochrony Dziedzictwa Żydowskiego

Oceń news:
Umieść na stronie
Poleć znajomym:
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Prosimy o kulturalną dyskusję. Cały regulamin tutaj.

Dodaj komentarz