Czterech nietrzeźwych kierujących w rękach patrolowców z Posterunku w Lubyczy Królewskiej
dodano: 01.07.2024W miniony weekend policjanci z Posterunku w Lubyczy Królewskiej zatrzymali czterech nietrzeźwych kierujących. Trzech z nich kierowało rowerem, gdzie rekordzista miał blisko 3 promile alkoholu i jechał całą szerokością jezdni. Natomiast czwarty wsiadł na motorower nie bacząc na to, że jest „wczorajszy”.
Policjanci z Posterunku w Lubyczy Królewskiej w miniony weekend zatrzymali czterech nietrzeźwych kierujących.
Do pierwszego zdarzenia doszło w piątek, tuż po godz. 19:00 w Machnowie Starym. Patrolowcy zauważyli mężczyznę, który kieruje rowerem i na ich widok wyraźnie zwalnia. W związku z tym podjęli wobec niego kontrolę drogową. Jak się okazało 42-latek z Lubyczy Królewskiej „przestraszył się” mundurowych, bo był nietrzeźwy. Okazało się, że miał blisko promil alkoholu w wydychanym powietrzu.
Niespełna godzinę później, w Wierzbicy ci sami patrolowcy podjęli czynności wobec kierującego jednośladem, który tym razem miał już wyraźny problem z utrzymaniem równowagi. Okazało się, że na rower wsiadł kompletnie pijany 43-latek z gminy Lubycza Królewska. Nieodpowiedzialny mężczyzna nie trzymał toru jazdy, bo miał blisko 3 promile alkoholu w organizmie.
Po kilkunastu minutach w tej samej miejscowości w ręce mundurowych „wpadł” kierujący motorowerem, którego stan trzeźwości również pozostawiał wiele do życzenia. 28 – latek z gminy Lubycza Królewska kierował jednośladem będąc w stanie po użyciu alkoholu.
W sobotę wieczorem w Machnowie Starym patrolowcy zatrzymali 42-latka z gminy Lubycza Królewska, który także, zdecydowanie nie powinien wsiadać na rower. Kierujący miał trudności w utrzymaniu równowagi, ponieważ w organizmie miał blisko 2 promile alkoholu.
Trzej rowerzyści za swoje karygodne zachowanie zostali ukarani surowymi mandatami karnymi w kwocie po 2 500 zł, natomiast o losie kierującego motorowerem zdecyduje sąd.
Po raz kolejny przypominamy wszystkim uczestnikom ruchu drogowego, aby zachowali rozwagę na drodze oraz trzeźwość za kierownicą!
Poza odpowiedzialnością karną - nieodpowiedzialne zachowanie może doprowadzić do tragedii, do utraty zdrowia, a nawet życia.
aspirant Monika Ryczek
Aktualności
więcej-
Ostateczna Lista projektów zaopiniowanych pozytywnie oraz ostateczna Lista projektów zaopiniowanych negatywnie w ramach Budżetu Obywatelskiego na 2027 rok
- Pożegnanie wakacji z Zamojskim Domem Kultury
- Tragiczny wypadek podczas wyprzedzania
- To ostatni moment! Dołącz do drugiej tury „Wakacji z WOT”
- Poszukujemy świadków śmiertelnego potrącenia pieszej w gminie Dołhobyczów
- Kiedy historia trafia na ekran. Zbliża się 14. Zamojski Festiwal Filmowy „Spotkania z historią”
- Kino na Leżakach w Zamościu
- 14 sierpnia ZUS tylko online
Komentowane Aktualności
- Nowa leśmianowska rzeźba w Zamościu. Odsłonięcie w sobotę (2)
- Pół miliona dla szpitala. Poradnie bardziej dostępne dla pacjentów (3)
- Będzie bezpieczne przejście przy ul. Sadowej. Zamość ma na to pieniądze (2)
- 82. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego w Zamościu (2)
- Charytatywny koncert na Rynku Wielkim. Wszyscy gramy dla Dominiki (3)
- Komunikat - utrudnienia w parkowaniu przed budynkiem Starostwa Powiatowego w Zamościu (2)
- Ulica Literacka 2026 (1)
- Media bez wyboru (72)
- Stanowisko KMP Zamość dotyczące ,,pewnego artykułu" (36)
- Stanowczy sprzeciw (34)
- Nowe zasady bezpieczeństwa (32)
- Po 27 latach pracy ze stanowiskiem rozstał się dr hab. n. med. Andrzej Kleinrok (28)
- Licznik długu miasta Zamościa na schodach ratusza (27)
- 1163 nowe przypadki zakażenia koronawirusem na terenie województwa lubelskiego (23)
Komentowane TV
- XXIV sesja Rady Miasta Zamość (799)
- 82. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego w Zamościu (30)
- Pięć osób w szpitalu (10)
- XXVII sesja Rady Gminy Zamość (3)
- 78-latek w BMW potrącił 12-letniego rowerzystę i uderzył w Toyotę (1)
- Pijany kierowca audi doprowadził do czołowego zderzenia w Jatutowie. Miał ponad 2 promile (2)
- Potrącenie seniorki na pasach (2)
- Dziękuję i życzę (1686)
- LXX Sesja Rada Miasta Zamość (1013)
- VI Sesja Rady Miasta Zamość (1007)
- IV Sesja Rady Miasta Zamość (990)
- XII Sesja Rada Miasta Zamość (884)
- X Sesja Rada Miasta Zamość (883)
- Michał Zawiślak kandydatem na wójta (802)
Inne informacje
Nowe boisko przy SP nr 3 już gotowe
dodano: 31.07.2026Spełniło się moje marzenie. To dla mnie tak ważny dzień, że aż serce mi wali – mówiła z radością Maria Mołdoch, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 w Zamościu podczas ostatecznego odbioru nowego wielofunkcyjnego boiska, które powstało przy tej szkole.
Zobacz materiałNowa leśmianowska rzeźba w Zamościu. Odsłonięcie w sobotę
dodano: 27.07.2026To będzie już 10. figurka postaci z poezji Bolesława Leśmiana. Najnowszą, nawiązującą do wiersza „Dwoje ludzieńków”, podobnie jak poprzednie, stworzył artysta rzeźbiarz Bartłomiej Sęczawa.
Zobacz materiałXXIII Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny "Eurofolk - Zamość 2026"
dodano: 13.07.2026XXIII Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny "Eurofolk - Zamość 2026" odbędzie się w dniach 13-19 lipca.
Zobacz materiałPasażerowie, otwierajcie sami drzwi. MZK Zamość promuje tzw. ciepły guzik
dodano: 15.07.2026Czerwony przy wejściu, a niebieski z napisem STOP przy wyjściu – takie przyciski były i są nadal we wszystkich autobusach MZK Zamość. Jednak pasażerowie rzadko z nich dotychczas korzystali. Miejska spółka postanowiła to zmienić i zaczyna promować używanie tzw. ciepłych guzików. Będą z tego korzyści.
Zobacz materiał
Wasze komentarze (0)