zamosc.tv

Auto dachowało. Za kółkiem siedział pijany kierujący bez uprawnień

dodano: 21.11.2023

W miniony weekend policjanci zatrzymali 22-letniego kierującego, który w miejscowości Chorupnik, na łuku drogi stracił panowanie nad autem. Samochód uderzył w barierki oddzielające chodnik od jezdni, dachował i zatrzymał się na jednej z posesji. Zdarzenie wyglądało poważnie, ale na szczęście mężczyzna nie odniósł poważnych obrażeń. Okazało się, że był nietrzeźwy i nie miał uprawnień do kierowania. Teraz grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna i zakaz prowadzenia pojazdów.

W niedzielę około godziny 21:00 dyżurny krasnostawskich policjantów otrzymał informację o dachowaniu auta w miejscowości Chorupnik, gm. Gorzków. Policjanci pilnie udali się na miejsce. Z ich ustaleń wynika, że 22-letnii obywatel Ukrainy, kierujący samochodem marki Renault, na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem, uderzył w barierki oddzielające chodnik od jezdni, następnie auto koziołkowało i „wylądowało” na jednej z posesji.
Na miejscu obecna była karetka pogotowia, która zabrała kierującego do szpitala w Krasnymstawie. Mężczyzna miał dużo szczęścia, skończyło się jedynie na ogólnych potłuczeniach. Policjanci zbadali jego stan trzeźwości. Okazało się, że był nietrzeźwy. Miał w organizmie ponad 1 promil alkoholu. W dodatku 22-latek nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami!
Po wykonaniu niezbędnych czynności mężczyzna został osadzony w policyjnym areszcie a kompletnie zniszczone auto zholowane na parking strzeżony.
Mężczyźnie grozi teraz do 3 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna i zakaz prowadzenia pojazdów.

starszy sierżant Anna Chuszcza

 

Oceń news:
Umieść na stronie
Poleć znajomym:
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Prosimy o kulturalną dyskusję. Cały regulamin tutaj.

Dodaj komentarz