zamosc.tv

18-latek spowodował wypadek. Prawo jazdy miał od miesiąca

dodano: 20.11.2023

Nadmierna prędkość była przyczyną wczorajszego wypadku na DW nr 850. 18-letni kierujący Skodą na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w bok jadącego z naprzeciwka Citroena. 37-letni kierujący tym pojazdem trafił do szpitala. Mundurowi zatrzymali 18-latkowi prawo jazdy, które posiadał zaledwie od miesiąca. Apelujemy o rozwagę za kierownicą!

Do wypadku drogowego doszło wczoraj na DW nr 850. Skierowani na miejsce policjanci ustalili, że 18-letni mieszkaniec gm. Hrubieszów kierujący Skodą jechał od miejscowości Czartowczyk w kierunku miejscowości Przewale. Młody kierowca na skutek niedostosowania prędkości do panujących warunków, na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w bok jadącego z naprzeciwka Citroena. W wyniku zderzenia się pojazdów 37-letni mieszkaniec gm. Rachanie kierujący Citroenem został zabrany do szpitala. 18-latek oraz jego pasażerka nie potrzebowali pomocy medycznej. Badanie trzeźwości kierujących wykazało, że byli trzeźwi.
Mundurowi, za rażące naruszenie przepisów ruchu drogowego, zatrzymali 18-latkowi prawo jazdy, które posiadał zaledwie od miesiąca. Zatrzymane zostały również dowody rejestracyjne pojazdów z uwagi na ich uszkodzenia.
Apelujemy o jazdę zgodną z obowiązującymi przepisami i limitami prędkości. Nie przeceniajmy swoich umiejętności za kierownicą, zwłaszcza podczas niekorzystnych warunków atmosferycznych.

młodszy aspirant Małgorzata Pawłowska

Oceń news:
Umieść na stronie
Poleć znajomym:
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Prosimy o kulturalną dyskusję. Cały regulamin tutaj.

Dodaj komentarz