Fałszywe dokumenty na granicy państwa
dodano: 13.06.2023W ostatnich dniach funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej ujawnili trzy podrobione dowody rejestracyjne. Fałszywkami posłużyli się obywatele Ukrainy.
Dwa fałszywe dowody zatrzymano na przejściu granicznym w Medyce. Tam 11 czerwca do kontroli granicznej na wyjazd z Polski zgłosiła się 30-letnia obywatelka Ukrainy. Kobieta do kontroli przedstawiła ukraiński, podrobiony w całości dowód rejestracyjny. Funkcjonariusz dokonujący odprawy granicznej od razu zorientował się, że ma do czynienia z nieprawdziwym dokumentem. Cudzoziemka została przesłuchana w charakterze świadka, a zakwestionowany dokument zatrzymano jako dowód w sprawie. Mundurowi prowadzą dalsze czynności.
Dwa dni później (13 czerwca) strażnicy graniczni z Medyki ujawnili podobny przypadek. Kierujący lexusem 29-letni obywatel Ukrainy, zgłosił się do kontroli granicznej na wyjazd z Polski. Podczas odprawy funkcjonariusze SG zakwestionowali autentyczność wpisów w dowodzie rejestracyjnym pojazdu. Podróżny nie przyznał się do zarzucanych czynów i złożył wyjaśnienia. Sprawa zostanie skierowana do sądu.
Trzeci dokument zatrzymano na przejściu granicznym w Korczowej. 12 czerwca kierowca pojazdu ciężarowego 29-letni obywatel Ukrainy przedstawił do kontroli granicznej na wyjazd z Polski ukraiński dowód rejestracyjny. Po wnikliwej analizie okazało się, że w dokumencie nielegalnie zmieniono dane personalne właściciela. Dokument został zatrzymany jako dowód, a kierowcę przesłuchano w charakterze świadka. W sprawie będą prowadzone dalsze czynności pod nadzorem prokuratury.
W bieżącym roku funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału SG ujawnili już ponad 240 fałszywych dokumentów, w tym 25 dowodów rejestracyjnych.
Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej
Aktualności
więcej-
51. Zamojskie Lato Teatralne
- Rozbito międzynarodową grupę przestępczą zajmującą się przemytem papierosów
- Kino przyjazne sensorycznie
- Dwa razy więcej drzew na Rynku Wielkim
- W końcu się udało. Będzie remont mostu przy Nowej Bramie Lubelskiej
- Znęcał się nad rodziną i groził śmiercią. Recydywista trafił do aresztu
- „Damy i huzary” Teatru Klasyki Polskiej
- Przeprowadzono blisko 150 kontroli legalności pobytu obcokrajowców
Komentowane Aktualności
- Dwa razy więcej drzew na Rynku Wielkim (1)
- Szturm Twierdzy Zamość 2026 (1)
- Meta 10. Charytatywnego Rajdu Koguta w Zamościu! (1)
- Spotkanie z Ministrem Sprawiedliwości W. Żurkiem (4)
- Zbiórka elektroodpadów w Zamościu (1)
- Nowe elektryczne autobusy MAN oficjalnie przekazane w Zamościu (1)
- Pijany motorowerzysta wyjechał spod sklepu wprost pod nadjeżdżający radiowóz (1)
- Media bez wyboru (72)
- Stanowisko KMP Zamość dotyczące ,,pewnego artykułu" (36)
- Stanowczy sprzeciw (34)
- Nowe zasady bezpieczeństwa (32)
- Po 27 latach pracy ze stanowiskiem rozstał się dr hab. n. med. Andrzej Kleinrok (28)
- Licznik długu miasta Zamościa na schodach ratusza (27)
- 1163 nowe przypadki zakażenia koronawirusem na terenie województwa lubelskiego (23)
Komentowane TV
- XXVIII sesja Rady Miasta Zamość (420)
- Niebezpieczne wyprzedzanie (2)
- KPO w Affidea NU-MED Zamość (1)
- Prezydent o aktualnej sytuacji jednostek oświaty i rezygnacji Marka Kudeli (82)
- Briefing prasowy dotyczący aktualnej sytuacji jednostek oświaty i rezygnacji Marka Kudeli (47)
- Zderzenie osobówki z karetką w Bodaczowie (3)
- Nietrzeźwy 59-latek doprowadził do zdarzenia (1)
- Dziękuję i życzę (1683)
- LXX Sesja Rada Miasta Zamość (1013)
- VI Sesja Rady Miasta Zamość (1007)
- IV Sesja Rady Miasta Zamość (990)
- XII Sesja Rada Miasta Zamość (884)
- X Sesja Rada Miasta Zamość (883)
- Michał Zawiślak kandydatem na wójta (802)
Inne informacje
Meta 10. Charytatywnego Rajdu Koguta w Zamościu!
dodano: 22.05.202610. EDYCJA CHARYTATYWNEGO RAJDU KOGUTA Po latach przemierzania Polski i odwiedzania kolejnych miast… czas na Zamość!
Zobacz materiałRozbito międzynarodową grupę przestępczą zajmującą się przemytem papierosów
dodano: 12.06.2026Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej, działając wspólnie z funkcjonariuszami Centralnego Biura Śledczego Policji pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Zamościu - Dział ds. Przestępczości Skarbowej i Transgranicznej , rozbili zorganizowaną grupę przestępczą zajmującą się przemytem i dystrybucją papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy. W sprawie zatrzymano siedem osób.
Zobacz materiałNieszczęśliwy wypadek podczas prac w gospodarstwie rolnym
dodano: 25.05.2026Do niebezpiecznego wypadku podczas prac rolnych doszło w gospodarstwie na terenie gminy Łaszczów. 25-latka została poważnie ranna obsługując wóz paszowy agregatowy. Kobieta z urazem nogi została przetransportowana Lotniczym Pogotowiem Ratunkowym do szpitala w Lublinie. Wyjaśniamy okoliczności tego zdarzenia i apelujemy o ostrożność podczas wykonywania wszelkiego rodzaju prac rolnych.
Zobacz materiałOdpowie za organizację nielegalnej migracji i handel narkotykami
dodano: 03.06.2026Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej, w wyniku skoordynowanych działań operacyjnych, zatrzymali 27-letniego obywatela Polski. Mężczyzna był zaangażowany w organizowanie nielegalnej migracji przez granicę z Białorusią, a nadto w jego miejscu zamieszkania zabezpieczono ponad 2,2 kilograma mefedronu o wartości rynkowej przekraczającej 130 tysięcy złotych. Na wniosek prokuratora, decyzją sądu, zatrzymany został tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy.
Zobacz materiał
Wasze komentarze (0)