zamosc.tv

Weekend w CSK

dodano: 30 października 2020

Rozpoczynamy kolejny wyjątkowy weekend w CSK:

Śladami Antoniny Campi z Miklaszewiczów. Online 2020. – odc.2
30 PAŹ 2020 | 12.00
spotkaniakultur.com | facebook.com/cskwlublinie
Już dziś od godz. 12.00 zapraszamy na nasz profil Facebook oraz stronę internetową CSK do odsłuchania drugiego odcinka z cyklu „Śladami Antoniny Campi z Miklaszewiczów. Online 2020.”
Tym razem Ewa Vesin i Mateusz Wiśniewski zabiorą nas do Warszawy. To właśnie w stolicy Polski Antonina Campi z Miklaszewiczów przez kilka lat pełniła funkcję nadwornej śpiewaczki króla Stanisława Augusta Poniatowskiego.
„ Śladami…” to cykl podcastów, w których Ewa Vesin (Lublinianka i światowej sławy śpiewaczka operowa) i Mateusz Wiśniewski (Dyrektor Generalny Międzynarodowego Konkursu Wokalnego im. Antoniny Campi z Miklaszewiczów) rozmawiają o sztuce operowej. Zapraszamy!
Spotkania z Artystami - Kamil Kuzko
31 PAŹ 2020 | 12.00
spotkaniakultur.com | facebook.com/cskwlublinie
W dniu jutrzejszym na stronie internetowej CSK opublikujemy kolejną odsłonę Spotkań z artystami  – zaprezentujemy sylwetkę Małgorzaty Pawlak – urodzonej na Lubelszczyźnie cenionej i nagradzanej malarki młodego pokolenia.
„Spotkania z artystami” to cykl wywiadów prowadzonych przez prof. Mariusza Drzewińskiego – zastępcy dyrektora CSK ds. kulturalnych. Podczas spotkań są prezentowane sylwetki i twórczość współczesnych wybitnych polskich osób związanych ze sztuką. Sylwetki twórców można obejrzeć tu: http://spotkaniakultur.com/index.php/pl/node/2128 ). Kolejni artyści – wkrótce!
Kino CSK
„Come Play”, reż. reż. Jacob Chase
30, 31 PAŹ 2020 | 19:00
Mały Oliver czuje się inny i samotny. Od urodzenia nie mówi i porozumiewa się ze światem za pomocą smartfona i tabletu. Pewnego dnia za pośrednictwem tajemniczej aplikacji kontaktuje się z nim ktoś z innego świata, oferując przyjaźń. Chłopiec jest szczęśliwy, że znalazł prawdziwego przyjaciela, nie podejrzewając, że właśnie wpuścił do naszego świata istotę o mrocznej duszy. Gdy rodzice Olivera zorientują się co się dzieje, wrota do innego świata będą już otwarte, a ich zamknięcie wymagać będzie potwornej ofiary.
„Polot”, reż. Michał Wnuk
2, 3, 4 LIS 2020 | 19:00 / 7 LIS 2020 | 20:30 / 8 LIS 2020 | 19:30
25-letni Karol dorabia w rodzinnej firmie i prowadzi własny biznes. Gdy ojciec, instruktor lotnictwa, ginie w wypadku, na barki Karola spada obowiązek utrzymania domu i matki. Wraz z dwójką najlepszych przyjaciół stawia wszystko na jedną kartę – zamierza skonstruować innowacyjny sterowiec. Gdy na horyzoncie pojawią się duże pieniądze, młody wizjoner szybko przekona się, ile wyrzeczeń kosztuje własna firma.
- bilety w kasie CSK oraz na bilety.spotkaniakultur.com
Zapowiedź:
Jazz w CSK | Koncert: Andrzej Zaucha – Songbook | Szrom, Perliński, Łukasik, Jahr
5 LIS 2020 |20:00
Klub Muzyczny CSK
Kontynuujemy cykl koncertów #JAZZwCSK. Janusz Szrom, charyzmatyczny wokalista jazzowy, „kustosz” pamięci Andrzeja Zauchy, wystąpi z zespołem gwiazd sceny jazzowej w programie poświęconym tragicznie zmarłemu wokaliście. Chronologiczna opowieść o Artyście zostanie opowiedziana – zaśpiewana piosenkami z repertuaru Andrzeja Zauchy. Oprócz znanych przebojów „Byłaś serca biciem” czy „Siódmy rok” lubelska publiczność usłyszy wiele innych, zapomnianych utworów, które leżakowały na archiwalnych półkach ponad trzy dekady, a po latach będą przeżywały swoją kolejną premierę, ale już w jazzowej odsłonie.
- ostatnie (!) bilety w kasie CSK oraz na bilety.spotkaniakultur.com
Zapraszamy do zwiedzania naszych wystaw:
- Wystawa „Postawy 2” | do 22 LIS 2020
- Wystawa „Odmienne ślady litografii” | do 29 LIS 2020
- Wystawa prof. Leszka Mądzika „Z mroku” | do 22 LIS 2020
- Wystawa studentów uczelni artystycznych „Prometeusz” | do 30 PAŹ  2020
- Instalacja Simple Pased 2 | dr Henryk Kuś | do 2 LIS 2020
- Śladami Jana Pawła II. Wystawa fotografii Kazimierza Kasprzaka | do 15 LIS 2020.
Do zobaczenia w CSK!

 

 

Andrzej Goliszek

Rzecznik Prasowy

Oceń news:
Poleć znajomym:
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Prosimy o kulturalną dyskusję. Cały regulamin tutaj.

Dodaj komentarz