zamosc.tv

„Puste faktury” na ponad 22 mln zł

dodano: 30 października 2020

* Ministerstwo Finansów i Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) wykryły tzw. puste faktury na kwotę blisko 22,5 mln zł.
* W nielegalnym procederze uczestniczyło 8 podmiotów gospodarczych.
* KAS przeszukała 20 lokalizacji na terenie woj. mazowieckiego, śląskiego, kujawsko-pomorskiego oraz zachodnio-pomorskiego.

Śląska KAS wykryła nielegalny proceder polegający na wystawianiu i posługiwaniu się pustymi fakturami przez kilka podmiotów gospodarczych. We współpracy z ekspertami Ministerstwa Finansów i Lubelskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Białej Podlaskiej odkryto, że podatnicy podawali nieprawdziwe dane w deklaracjach podatkowych. Wykorzystali tzw. puste faktury na prawie 22,5 mln zł. Dokładna analiza i dane z Systemu Teleinformatycznego Izby Rozliczeniowej (STIR) wykazały, że w nielegalnym procederze uczestniczyło 8 firm z kilku województw.
Śląska i lubelska KAS przeszukały 20 lokalizacji na terenie woj. mazowieckiego, śląskiego, kujawsko-pomorskiego oraz zachodnio-pomorskiego. Zabezpieczono dokumentację papierową i na nośnikach elektronicznych. Ze wstępnych ustaleń wynika, że uszczuplenia w podatku VAT sięgają 4,2 mln zł. Szef KAS zablokował na 17 rachunkach bankowych 5 firm ponad 637 tys. zł.


Izba Administracji Skarbowej w Lublinie

Oceń news:
Poleć znajomym:
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Prosimy o kulturalną dyskusję. Cały regulamin tutaj.

Dodaj komentarz