TV
Obwodnica Hrubieszów
dodano: 08.08.2008 w Wydarzenia
Budowa obwodnicy Hrubieszowa w ciągu drogi krajowej nr 74 została ujęta w ˝Programie budowy dróg krajowych na lata 2008-2012˝ przyjętym uchwałą Rady Ministrów nr 163/2007 z dnia 25 września 2007 r., jak również znajduje się na liście indykatywnej Programu Operacyjnego ˝Rozwój Polski Wschodniej˝. Dofinansowanie tej inwestycji pochodzić będzie ze środków unijnych - z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. W 2007 r. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zleciła opracowanie dokumentacji projektowej dotyczącej przedmiotowej inwestycji z terminem jej wykonania w 2009 r. Po wykonaniu przedmiotowej dokumentacji GDDKiA złoży do wojewody wniosek o wydanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach zgody na realizację przedsięwzięcia, a po jej uzyskaniu - o wydanie decyzji o ustaleniu lokalizacji drogi. Kolejnym krokiem będzie opracowanie projektu budowlanego i uzyskanie pozwolenia na budowę. Następnie Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad wyłoni w drodze przetargu wykonawcę robót. Planuje się, że zakończenie budowy obwodnicy Hrubieszowa nastąpi w roku 2012.
Zobacz materiał
Kości przy kościele.
dodano: 06.08.2008 w Wydarzenia
Podczas prac remontowych przy kościle w Skierbieszowie zostały odkopane kości ludzkie.
Zobacz materiał
Gwałtowne burze nad Zamościem
dodano: 24.07.2008 w Wydarzenia
Dzisiaj po południu burze i towarzyszący im silny wiatr nawiedziły Lubelszczyznę.
Zobacz materiał
Z wizytą u Prezydenta...
dodano: 22.07.2008 w Wydarzenia
W dniu 22 lipca br. w sali zamojskiego Ratusza odbyło się spotkanie Prezydenta Miasta Zamośćia z przedstawicielami zespołów uczestniczących w VII Międzynarodowym Festiwalu Folklorystycznym EUROFOLK 2008.
Zobacz materiał
Eurofolk 2008
dodano: 22.07.2008 w Kultura
W tym roku odbędzie się już VII Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny
Zobacz materiał
Obchody Święta Policji w Zamościu
dodano: 21.07.2008 w Wydarzenia
W zamojskiej delegaturze Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego, 101 policjantów z Komendy Miejskiej Policji w Zamościu otrzymało nagrody i awanse zawodowe z okazji przypadającego 24 lipca Święta Policji.
Zobacz materiał
„Święto Kwiatu Tytoniu – Tytoniaki 2008”
dodano: 21.07.2008
Celem organizacji festynu było zwrócenie uwagi na ten region Polski, gdzie w głównej mierze uprawiany jest tytoń przez rolników. Organizatorzy mieli na uwadze zapewnienie aktywnej formy wypoczynku skierowanej do mieszkańców i turystów.
Zobacz materiał
"Żelazny" -na lotnisku w Mokrem
dodano: 12.07.2008 w Wydarzenia
Na zamojskim lotnisku Mokre, 12 lipca pokaz swych umiejętności dała słynna grupa akrobacyjna Żelazny
Zobacz materiał
Serce na niebie dla Zamościa - „Żelazny”
dodano: 11.07.2008 w Wydarzenia
Na lotnisku w Mokrem lotnicy z grupy akrobacyjnej "Żelazny" planują przeprowadzić trening na samolotach typu ZLIN 50. Podczas trenigu zostanie zaprezentowany pokaz figur i akrobacji.
Zobacz materiał
Letnia Akademia Karate
dodano: 07.07.2008 w Wydarzenia
Letnia Akademia Karate to międzynarodowy obóz sportowy dla początkujących i zaawansowanych z zajęciami z elementami kultury japońskiej (kaligrafia, ikebana, origami, channoyu, język japoński).Zajęcia poprowadzą, Andrzej Maciejewski (4 Dan), Barbara Marciniak (2 dan)
Zobacz materiał
Aktualności
więcej-
DAWID ANDRES - PRZEZ AMAZONIĘ DO TELEWIZJI spotkanie z podróżnikiem
- Miasto Zamość otrzymało sprzęt łączności radiowej
- Pijany motorowerzysta wyjechał spod sklepu wprost pod nadjeżdżający radiowóz
- Inwestycje, których chcą mieszkańcy. Wkrótce nabór wniosków do budżetu obywatelskiego Zamościa
- To będzie jedyny taki ZOL w regionie. Inwestycja w „starym” szpitalu zmierza do finału
- Nielegalne papierosy i e-papierosy – kontrola w sortowni przesyłek i na granicy
- Zatrzymani za pobicie i wpływanie groźbą na świadka odpowiedzą przed sądem
- Świadczenia dla rodziców – internetowe szkolenie ZUS
Komentowane TV
- XXVII sesja Rady Miasta Zamość (237)
- Pożar lasu w powiecie biłgorajskim (5)
- Potrącenie 59-letniej rowerzystki (6)
- Marcin Zamoyski Honorowym Obywatelem Zamościa (25)
- 235. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja (8)
- 44-latek potrącił 10-letniego chłopca (1)
- Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej (6)
- Dziękuję i życzę (1679)
- LXX Sesja Rada Miasta Zamość (1013)
- VI Sesja Rady Miasta Zamość (1007)
- IV Sesja Rady Miasta Zamość (990)
- XII Sesja Rada Miasta Zamość (884)
- X Sesja Rada Miasta Zamość (882)
- Michał Zawiślak kandydatem na wójta (802)


