zamosc.tv

TV

Wizyta w Brukseli

dodano: 01.12.2009 w Wydarzenia
Do głównych zadań europosłów należą sporządzanie projektów legislacyjnych, które dotyczą takich dziedzin jak: ochrona środowiska, prawa konsumenckie, transport, usługi, kapitał oraz wiele innych. Oprócz powyższych, każdy spośród 763 eurodeputowanych powinien w ciągu roku przyjąć 100 obywateli swojego kraju i zapoznać ich z funkcjonowaniem Parlamentu Europejskiego. W dniach 30.11.-2.12.09 dzięki uprzejmości Pani prof. Leny Kolarskiej- Bobińskiej belgijską stolicę odwiedziła grupa 23 duchownych z województwa lubelskiego. Zobacz materiał

Nigdy nie mów nigdy

dodano: 29.11.2009
30-letnia Ama (Dereszowska) jest odnoszącą sukcesy, zimną i skuteczną „łowczynią głów” dla międzynarodo­wych korporacji. Wiedzie typowe życie bogatej i niezależnej warszawskiej singielki, która rozładowuje stres w nocnych klubach, bawiąc się do rana i podrywając przypadkowych mężczyzn. Jednak pod pancerzem oschłej i nieprzystępnej karierowiczki ukrywa osobiste nadzieje związane z posiadaniem dziecka, z którego już raz kiedyś zrezygnowała dla pracy. W trudnych chwilach wspiera ją najlepsza przyjaciółka Edyta (Olszówka), tro­chę zwariowana artystka, która właśnie weszła w nowy związek z policjantem Rafałem (Więckiewicz). Życie Amy wypada z rutynowego toru, gdy pierwszy raz pozwala sobie na nieprofesjonalne zachowanie – randkę z przystojnym Markiem (Wieczorkowski), którego „złowiła” dla amerykańskiego klienta z Doliny Krzemowej. Zobacz materiał

Wypadek przy ul.Peowiaków

dodano: 26.11.2009 w Wydarzenia
Do zdarzenia doszło 26 listopada po godzinie 19.00 na ul. Partyzantów w Zamościu. W tył jadącego tą ulica samochodu bmw uderzyła mazda. Po uderzeniu auto zatrzymało się na przeciwnym pasie ruchu. W maździe za kierownicą siedział młody chłopak, pasażerem zaś była równie młoda dziewczyna. Po chwili oboje wysiedli z samochodu i zaczęli uciekać. W zatrzymaniu kierowcy mazdy pomogła przypadkowa osoba, która obserwowała zajście. Zatrzymanym młodzieńcem, okazał się 25-letni mieszkaniec Zamościa. Był nietrzeźwy w organizmie miał 1,76 promila alkoholu. Nie posiadał również dokumentów uprawniających do kierowania. Jak ustalili funkcjonariusze zostały mu one odebrane za jazdę w stanie nietrzeźwości. Do marca 2011 roku 25-latka obowiązywał zakaz kierowania pojazdami. Kilka ulic od zdarzenia policjanci zatrzymali pasażerkę auta. Okazała się nią 20-letnia zamościanka. Ona również była pod działaniem alkoholu. W organizmie miała 1,28 promila alkoholu. 25-latek trafił do policyjnego aresztu. Auto odholowano na policyjny parking. Po wytrzeźwieniu odpowie za kierowanie w stanie nietrzeźwości i naruszenie orzeczenia sądowego. Czeka go również odpowiedzialność za spowodowanie kolizji. Zgodnie z kodeksem karnym za popełnione przestępstwa grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. źródło: KMP w Zamościu Zobacz materiał

Turniej piłki halowej - II dzień

dodano: 24.11.2009
Drużyny reprezentujące sołectwa Gminy Zamość zmierzyły się podczas tegorocznej jesiennej edycji gminnego turnieju w halowej piłce nożnej. Wszystkie drużyny biorące udział w turnieju otrzymały okolicznościowe dyplomy, a najlepsi gracze - prestiżowy tytuł najlepszego bramkarza i "króla" strzelców. Zawody odbyły się w dniach 21-22 listopada br. w hali sportowej Zespołu Szkół w Żdanowie. Następny gminny turniej w piłce nożnej zostanie rozegrany w styczniu 2010 roku. Zobacz materiał

Ani Mru Mru w Zamościu

dodano: 23.11.2009 w Wydarzenia
W specjalnym programie z okazji 10-lecia wystąpił 22 listopada br. Kabaret Ani Mru Mru. To część jubileuszowej trasy, podczas której grupa przedstawi 12 najpopularniejszych skeczów ze swojego repertuaru. Zobacz materiał

Turniej piłki halowej - I dzień

dodano: 22.11.2009
Drużyny reprezentujące sołectwa Gminy Zamość zmierzyły się podczas tegorocznej jesiennej edycji gminnego turnieju w halowej piłce nożnej. Wszystkie drużyny biorące udział w turnieju otrzymały okolicznościowe dyplomy, a najlepsi gracze - prestiżowy tytuł najlepszego bramkarza i Zobacz materiał

Obroń się sama!

dodano: 21.11.2009 w Wydarzenia
Ruszyła III edycja kursu samoobrony pod hasłem „Jestem Bezpieczna”. Zajęcia adresowane są do wszystkich kobiet bez względu na wiek, wykształcenie czy wykonywany zawód. Głównym celem, jaki przyświeca tej akcji jest uświadomienie Paniom potencjalnych zagrożeń i wyrobienie umiejętności z zakresu samoobrony, przydatnych w kontakcie z napastnikiem. Podczas dwunastu spotkań uczestniczki nauczą się podstawowych reakcji na zagrożenia. Dowiedzą się również, jak i gdzie uderzyć napastnika, by działanie było skuteczne oraz w jaki sposób wykorzystać do samoobrony przedmioty codziennego użytku, np. torebkę czy parasolkę. Zajęcia odbywać się będą w każdy czwartek w godz. 16.30 - 18.00 na małej hali w Ośrodku Sportu i Rekreacji przy ul. Królowej Jadwigi w Zamościu. Uczestnictwo w kursie jest bezpłatne. Zobacz materiał

Dom ludowy znów będzie tętnić życiem

dodano: 20.11.2009
W Złojcu trwają prace remontowe w dawnym Domu Ludowym. Powstanie w nim świetlica środowiskowa. Część prac mieszkańcy wykonali własnymi silami. O przyszłym miejscu spotkań mieszkańców Złojca opowiada Radny Gminy Nielisz – Dariusz Jakubczak. Zobacz materiał

Alfred Furlepa - nowy dyrektor pogotowia

dodano: 19.11.2009 w Wydarzenia
Pogotowie Ratunkowe w Zamościu ma już nowego dyrektora. Został nim Alfred Furlepa. 19 listopada nowy dyrektor rozpoczął pracę. W Telewizji Internetowej Zamość relacja z "pierwszego wejścia" nowego dyrektora. Zobacz materiał