zamosc.tv

TV

Zapraszamy do Tanga

dodano: 23.01.2010 w Kultura
22 stycznia br. w Zamojskim Domu Kultury odbył się koncert Orkiestry Symfonicznej im. Karola Namysłowskiego \"Zapraszamy do Tanga\". Obok zamojskiej orkiestry pod batutą Tadeusza Wicherka wystąpił Zespół \"Sentido del Tango\" oraz reprezentanci Szkoły Tańca Magdaleny i Janusza Myków. Zobacz materiał

Ambasador Królestwa Maroko w Zamościu

dodano: 22.01.2010 w Wydarzenia
Z wizytą w Zamościu przebywa od dziś Ambasador Królestwa Maroko Pan Moha Ouali Tagma z delegacją. W trakcie wizyty zaplanowano spotkanie delegacji z Marcinem Zamoyskim Prezydentem Miasta Zamość i przedstawicielami Rady Miasta, podczas którego omówione zostaną możliwości nawiązania ewentualnej współpracy między Miastem Zamość, a Królestwem Maroka. Podczas pobytu przewidziano także zwiedzanie Zamościa i Roztocza, część kulturalną pobytu uświetni występ Orkiestry Symfonicznej im. Karola Namysłowskiego pn. \"Zapraszamy do Tanga\". Zobacz materiał

Złote Gody

dodano: 21.01.2010 w Wydarzenia
Jubileusz 50-lecia zawarcia związku małżeńskiego, na tę uroczystość zaproszone zostały 62 pary z terenu miasta i gminy Krasnobród, które przeżyły wspólnie pół wieku. Wśród nich są też pary, które mają nieco większy staż małżeński. Zobacz materiał

Złote Gody

dodano: 21.01.2010
Jubileuszu 50-lecia zawarcia związku małżeńskiego, na tę uroczystość zaproszone zostały 62 pary z terenu miasta i gminy Krasnobród, które przeżyły wspólnie pół wieku. Wśród nich są też pary, które mają nieco większy staż małżeński. Zobacz materiał

Aleksander Hall w WSZiA

dodano: 21.01.2010 w Edukacja
Gościem kolejnego spotkania Klubu Myśli Społecznej działającego przy Wyższej Szkole Zarządzania i Administracji w Zamościu był Aleksander Hall - działacz opozycyjny w czasach PRL, uczestnik w obradach okrągłego stołu, były minister w rządzie Tadeusza Mazowieckiego, autor wielu publikacji, m.in. najnowszej książki "Historia francuskiej prawicy 1981-2007". Na spotkaniu wręczono także medal Scholae Amicis wieloletniemu pracownikowi, prorektorowi WSZiA w Zamościu - Bogdanowi Kawałko. Zobacz materiał

Opłatek w muzeum

dodano: 19.01.2010 w Kultura
Spotkania opłatkowe należą do popularnej noworocznej tradycji. W wielu instytucjach, mniej lub bardziej formalnych stowarzyszeniach i grupach zwyczaj ten jest rokrocznie praktykowany. 19 stycznia w Muzeum Zamojskim spotkali się twórcy ludowi, panie z Kół Gospodyń Wiejskich, zespoły śpiewacze. Artystów ludowych powitał gospodarz muzeum - dyrektor Andrzej Urbański. W spotkaniu uczestniczyli także przedstawiciele samorządów lokalnych. Zobacz materiał

Mistrzostwa Polski w Pływaniu

dodano: 19.01.2010 w Sport
Zimowe Mistrzostwa Polski w Pływaniu Juniorów Młodszych 14 lat odbyły się w Zamościu w dniach 15-17 stycznia br. W zawodach wystartowało 454 zawodników ze 110 klubów z terenu całej Polski. Zobacz materiał

Czytam i rysuję z energią

dodano: 18.01.2010 w Kultura
Konkurs plastyczny „Czytam i rysuję z energią" organizowany przez Książnicę Zamojską sponsorowany przez PGE Dystrybucja Zamość wpisuje się w program promocji czytelnictwa w zamojskich przedszkolach i edukację najmłodszych w zakresie bezpiecznego użytkowania energii elektrycznej. Na konkurs napłynęło 285 prac plastycznych z trzynastu zamojskich placówek przedszkolnych. Ich autorami były dzieci w wieku od 4 do 6 lat. Komisja Konkursowa w składzie: Danuta Kawałko, Izabela-Winiewicz-Cybulska, Bożena Gomułka, Robert Gomułka, Paweł Czechalski oceniła prace w trzech kategoriach wiekowych przyznając nagrody i wyróżnienia. Zobacz materiał

Turniej halówki

dodano: 18.01.2010
Przez dwa weekendowe dni (15-17.01) w Żdanowie odbywał się Turniej Zimowy Reprezentacji Sołectw Gminy Zamość w halowej piłce nożnej o Puchar Wójta Gminy. W turnieju najmłodszych wzięło udział 6 zespołów. Turniej rozegrano systemem każdy z każdym. Zwycięsko z tej rywalizacji wyszła drużyna reprezentująca sołectwo Skaraszów a kolejne miejsca zajęli: sołectwo Sitaniec, LKS „Płońszczanin” Płoskie, GKS „Okęcie” Mokre, PKS „Metanoja” Lipsko, GKS „Perła” Jatutów. W turnieju dla zawodników z rocznika 94 rozgrywanego tegoż samego dnia w godzinach popołudniowych najlepszą okazała się drużyna GKS „Okęcie”. W drugim dniu rozgrywek przed rozpoczęciem turnieju seniorów podsumowano wyniki trzech edycji turniejów halowych w 2009 roku. Miejsce I zajęła drużyna MPKS „Nord 98” Wysokie. Zwycięzcom puchary wręczył Wójt Gminy Zamość Ryszard Gliwiński. W turnieju seniorów udział wzięło 11 reprezentacji. I miejsce wywalczył LKS „Rozpacz” Kalinowie, II miejsce – GLKS Echo” Zawada seniorzy, III miejsce – PKS „Metanoja” Lipsko, IV miejsce – GKS „Perła” Jatutów. Zobacz materiał

Co z Hetmanem?

dodano: 16.01.2010 w Sport
Co dalej z zamojskim Hetmanem? To pytanie w ostatnim czasie zadaje sobie wielu Zamościan. O trudnej sytuacji KS Hetman Zamość oraz o możliwych drogach wyjścia z niej mówi kurator Hetmana Tadeusz Lizut. Zobacz materiał