17-latek napadł dwie kobiety, miał przy sobie nóż
dodano: 14.01.2014Policjanci z IV komisariatu zatrzymali 17-letniego mieszkańca Lublina, który odpowie za próbę rozboju i kradzieży. Do zdarzenia doszło na cmentarzu. Mężczyzna usiłował dokonać rozboju na 21-letniej mieszkance Lublina. Miał przy sobie nóż który przyłożył jej do szyi. Kobieta wyrwała się i uciekła. Po tym próbował napaść drugą, idącą alejką kobietę, której chciał wyrwać torebkę. 22-latka z Lublina również uciekła. Mężczyzna usłyszał już zarzuty. Wczoraj Sąd na wniosek Policji i Prokuratury zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na okres 3 miesięcy.
Do zdarzenia doszło 19 grudnia ubiegłego roku na terenie jednego z lubelskich cmentarzy. Do idącej aleją młodej kobiety podbiegł nieznany jej mężczyzna. Chwycił ją mocno za ręce i przyłożył do szyi nóż. Przy tym domagał się pieniędzy. 21-latka z Lublina wyrwała się napastnikowi i uciekła. Mężczyzna nie dając za wygraną upatrzył sobie koleiną ofiarę. Podbiegł do idącej przez cmentarz 22-letniej mieszkanki Lublina. Próbował wyrwać jej torebkę. Jednak i tym razem dzięki czujności młodej kobiety, próba była bezskuteczna. Jak się okazało obie kobiety przez cmentarz wracały do domu.
Policja o sprawie została powiadomiona kilka dni temu. Wyjaśnianiem zajęli się kryminalni z IV komisariatu. Szybko dotarli do sprawcy. W sobotę 17-letni mieszkaniec Lublina został zatrzymany i trafił do policyjnej celi. Podczas przeszukania mężczyzny, w kieszeni jego spodni policjanci odnaleźli i zabezpieczyli nóż, który mógł posłużyć do popełnienia tego przestępstwa.
Aktualności
więcej-
Meta 10. Charytatywnego Rajdu Koguta w Zamościu!
- Warsztaty dla młodzieży – Noc Świętojańska 2026
- Pielgrzymka chorych i osób z niepełnosprawnościami do Krasnobrodu
- Śledczy przejęli 33 palety nielegalnych papierosów. Wspólna akcja Straży Granicznej i Policji
- Wizyta w ośrodku zakończyła się aresztem
- Miasto kupiło szkole nowiutkie samochody. Uczniowie mówią o nich: W pełni wypasione
- Nadal przybywa pracujących emerytów, choć wolniej
- 7. Motocyklowy Rajd Weterana - żołnierze odwiedzili groby poległych uczestników misji
Komentowane Aktualności
- Meta 10. Charytatywnego Rajdu Koguta w Zamościu! (1)
- Spotkanie z Ministrem Sprawiedliwości W. Żurkiem (4)
- Zbiórka elektroodpadów w Zamościu (1)
- Nowe elektryczne autobusy MAN oficjalnie przekazane w Zamościu (1)
- Pijany motorowerzysta wyjechał spod sklepu wprost pod nadjeżdżający radiowóz (1)
- Zamość inwestuje unijne miliony dla pieszych i rowerzystów (1)
- Zielone płuca dla Zamościa. W ciągu czterech lat przybyło już 700 drzew (1)
- Media bez wyboru (72)
- Stanowisko KMP Zamość dotyczące ,,pewnego artykułu" (36)
- Stanowczy sprzeciw (34)
- Nowe zasady bezpieczeństwa (32)
- Po 27 latach pracy ze stanowiskiem rozstał się dr hab. n. med. Andrzej Kleinrok (28)
- Licznik długu miasta Zamościa na schodach ratusza (27)
- 1163 nowe przypadki zakażenia koronawirusem na terenie województwa lubelskiego (23)
Komentowane TV
- XXVII sesja Rady Miasta Zamość (427)
- 75-latek wjechał fiatem w latarnię (1)
- Otwarte spotkanie ministra sprawiedliwości i prokuratora generalnego Waldemara Żurka z mieszkańcami w Zamościu (6)
- Konferencja ministra sprawiedliwości i prokuratora generalnego Waldemara Żurka (8)
- Były wójt Ulhówka z kolejnym wyrokiem (1)
- Nie dla masztu 5G (4)
- 41-letni motocyklista stracił panowanie i wjechał do rowu (1)
- Dziękuję i życzę (1683)
- LXX Sesja Rada Miasta Zamość (1013)
- VI Sesja Rady Miasta Zamość (1007)
- IV Sesja Rady Miasta Zamość (990)
- XII Sesja Rada Miasta Zamość (884)
- X Sesja Rada Miasta Zamość (883)
- Michał Zawiślak kandydatem na wójta (802)
Inne informacje
Dzień Matki w kinie
dodano: 18.05.2026Centrum Kultury Filmowej „Stylowy” w Zamościu serdecznie zaprasza na wspólne świętowanie Dnia Matki. To idealna okazja, by podarować mamie wspólnie spędzony czas i wyjątkowe emocje. Zamiast tradycyjnych prezentów warto postawić na niezapomniany wieczór w kinie – pełen wzruszeń i uśmiechu.
Zobacz materiałNiebezpieczne sytuacje na drogach pow. zamojskiego. Apelujemy o ostrożność!
dodano: 19.05.202648-latek zdecydował się kierować seatem mając w organizmie prawie dwa promile alkoholu. Jadąc przez jedną z miejscowości w gminie Zamość stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w ogrodzenie oraz zaparkowany na posesji pojazd. Natomiast na trasie Hutków – Suchowola 47-letni kierowca volkswagena uderzył w drzewo, z obrażeniami ciała trafił do szpitala. Obrażeń doznał również 86-letni kierowca suzuki, który w Chomęciskach Małych wyjeżdżając na drogę K17 nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i zderzył się z kierującym audi. Apelujemy o ostrożność na drodze oraz trzeźwość za kierownicą.
Zobacz materiałDzień otwarty w zamojskiej synagodze
dodano: 14.05.2026W niedzielę, 15 marca zapraszamy Państwa do bezpłatnego zwiedzania z przewodnikiem. Opowiemy, pokażemy, odpowiemy na pytania.
Zobacz materiałWpływ masy i wysokości piecyka wolnostojącego na stabilność instalacji i wymagania dotyczące podłoża
dodano: 30.04.2026Na budowie zawsze jest ten moment, kiedy ktoś stawia piecyk „na próbę”, bez pełnego przygotowania podłoża. Wygląda solidnie, stoi równo, nikt się nie czepia. A potem przychodzi pierwsze grzanie i zaczynają się drobne historie: mikrodrgania, przesunięcia, pękające fugowanie wokół. Niby nic wielkiego, ale to wraca.
Zobacz materiał
Wasze komentarze (0)