zamosc.tv

Tysiące par podrobionych butów zabezpieczyła lubelska KAS

dodano: 12.06.2024

Kilkanaście tysięcy par podrobionych butów zatrzymali funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej z Hrebennego.

Towar pochodził z Chin i miał trafić na Ukrainę.

Do odprawy w Oddziale Celny w Hrebennem zgłoszono pochodzące z Chin obuwie – 13 224 pary. Wszystkie buty opatrzone były nazwami znanych światowych firm. Towar miał trafić do Ukrainy.

Z uwagi na wyjątkowo niską zadeklarowaną wartość obuwia funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej z Hrebennego postanowili przyjrzeć mu się bliżej. W wyniku szczegółowej rewizji nasunęły się wątpliwości co do oryginalności towaru. Buty były niedbale wykonane – szwy i klejenia były krzywe, nie były zapakowane w oryginalne pudełka, a jedynie w foliowe worki.

O zdarzeniu funkcjonariusze poinformowali kancelarie prawne reprezentujące właścicieli praw do znaków towarowych, które potwierdziły, że towar jest podrabiany. Właściciele znaków towarowych zdecydowali się podjąć kroki prawne wobec sprawców zaangażowanych w transport towarów z nielegalnie umieszczonymi znakami, tj. złożyli wnioski o ściganie.

Postępowanie prowadzi Lubelski Urząd Celno-Skarbowy w Białej Podlaskiej.

Za wprowadzenie do obrotu towarów naruszających prawa własności przemysłowej sprawcy grozi kara grzywny, ograniczenia wolności lub nawet pozbawienia wolności do lat 2.

 

Michał Deruś

rzecznik prasowy

Izby Administracji Skarbowej w Lublinie

     

Oceń news:
Umieść na stronie
Poleć znajomym:
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Prosimy o kulturalną dyskusję. Cały regulamin tutaj.

Dodaj komentarz