zamosc.tv

Czwartki u Stanisława w Książnicy Zamojskiej

dodano: 12.06.2024

Książnica Zamojska zaprasza na piąte spotkanie z cyklu „Czwartki u Stanisława”. Spotkania są wzorowane na wykładach i odczytach organizowanych w Zamościu w latach międzywojennych. Ówcześni prelegenci na stałe wpisali się w historię miasta, tworząc jego kulturalną tkankę. Nie inaczej jest z naszymi gośćmi... Zapraszamy Państwa do świata pełnego pasji, historii znanej i mniej odkrytej, świata czasów nam bliskich i tego sprzed tysiąca lat. Bądźmy w tym razem w wybrane czwartki w Książnicy Zamojskiej.

20 czerwca o godz. 16.00 zapraszamy Państwa do Książnicy Zamojskiej na odczyt pt. „Żydzi Zamościa”. Wygłosi go nauczyciel, pasjonat historii i kultury polskich Żydów, inicjator i organizator umieszczenia tablic upamiętniających Zagładę Żydów na „rampie buraczanej”, miejscu z którego odjeżdżały transporty do Bełżca i Sobiboru oraz „stolpersteinów - kamieni pamięci” przy ulicy Zamenhofa 10, upamiętniających rodziny Wolfenfeldów i Bialskich, twórca fanpage'a „Żydowski Zamość” Marek Kołcon.

Wstęp wolny. Partnerem wydarzenia jest zamojska cukiernia „Słodki Raj”.

Na kolejne spotkanie z cyklu „Czwartki u Stanisława” zapraszamy po wakacjach.

Oceń news:
Umieść na stronie
Poleć znajomym:
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Prosimy o kulturalną dyskusję. Cały regulamin tutaj.

Dodaj komentarz