Kuźnica zaprasza na spotkanie z Vieniem
dodano: 03.07.2023Zapraszamy na otwarte spotkanie z Piotrem Więcławskim, bardziej znanym jako Vienio, frontmenem legendarnej, hip-hopowej grupy Molesta Ewenemet.
Kuźnica to, prócz zaangażowania w sprawy społeczne, także mocny głos w kwestii kultury. Nie bez powodu, właśnie jako stowarzyszenie ludzi kultury funkcjonowała od samego początku. Pragniemy wrócić tym samy do swoich źródeł i pokazać Państwu, że są w Polsce artyści, którzy swoja postawą, tak na scenie jak i poza nią, dowodzą ze wrażliwość na drugiego człowieka, chęć niesienie mu pomocy jak również bezkompromisowość względem poszanowania reguł demokratycznego porządku, jest także ich troską i udziałem.
Piotr Więcławski jest jednym z niewielu ludzi na polskiej scenie muzycznej, który ma odwagę mówić głośno o rzeczach mało popularnych. To także człowiek, który niesie pomoc bezdomnym i nie afiszuje się na co dzień ze swoją dobroczynnością.
Jest głosem pokolenia, dla których płyta "Skandal" była początkiem nowej drogi, tak artystycznej jak i życiowej. Przez młodszych postrzegany jest jako ten, który rozpoczął na polskiej scenie hip-hopowej jej nowy rozdział, zapisywany dziś na przez następców.
Porozmawiamy o muzyce, o sztuce, o artystach, o biedzie, o bogactwie, o nierównościach, o Polsce i Polakach. Tych z dużych miast i tych z mniejszych ośrodków. Na koniec, jak to zwykle bywa na kuźniczańskich spotkaniach, oddamy głos Wam.
Rozmowę poprowadzi Jarek Ważny, przew. zamojskiej Kuźnicy, prywatnie muzyk grupy Kult. Impreza odbędzie się 5 lipca (środa) na dziedzińcu klubu Brama Spotkań w Zamościu, przy ul. Kr. Jadwigi. Start o 17.00. Dla tych wszystkich którym nie będzie dane zjawić się osobiście, przewidziana jest transmisja live na naszym profilu.
J.Ważny
Aktualności
więcej-
51. Zamojskie Lato Teatralne
- Rozbito międzynarodową grupę przestępczą zajmującą się przemytem papierosów
- Kino przyjazne sensorycznie
- Dwa razy więcej drzew na Rynku Wielkim
- W końcu się udało. Będzie remont mostu przy Nowej Bramie Lubelskiej
- Znęcał się nad rodziną i groził śmiercią. Recydywista trafił do aresztu
- „Damy i huzary” Teatru Klasyki Polskiej
- Przeprowadzono blisko 150 kontroli legalności pobytu obcokrajowców
Komentowane Aktualności
- Dwa razy więcej drzew na Rynku Wielkim (1)
- Szturm Twierdzy Zamość 2026 (1)
- Meta 10. Charytatywnego Rajdu Koguta w Zamościu! (1)
- Spotkanie z Ministrem Sprawiedliwości W. Żurkiem (4)
- Zbiórka elektroodpadów w Zamościu (1)
- Nowe elektryczne autobusy MAN oficjalnie przekazane w Zamościu (1)
- Pijany motorowerzysta wyjechał spod sklepu wprost pod nadjeżdżający radiowóz (1)
- Media bez wyboru (72)
- Stanowisko KMP Zamość dotyczące ,,pewnego artykułu" (36)
- Stanowczy sprzeciw (34)
- Nowe zasady bezpieczeństwa (32)
- Po 27 latach pracy ze stanowiskiem rozstał się dr hab. n. med. Andrzej Kleinrok (28)
- Licznik długu miasta Zamościa na schodach ratusza (27)
- 1163 nowe przypadki zakażenia koronawirusem na terenie województwa lubelskiego (23)
Komentowane TV
- XXVIII sesja Rady Miasta Zamość (417)
- KPO w Affidea NU-MED Zamość (1)
- Prezydent o aktualnej sytuacji jednostek oświaty i rezygnacji Marka Kudeli (82)
- Niebezpieczne wyprzedzanie (1)
- Briefing prasowy dotyczący aktualnej sytuacji jednostek oświaty i rezygnacji Marka Kudeli (47)
- Zderzenie osobówki z karetką w Bodaczowie (3)
- Nietrzeźwy 59-latek doprowadził do zdarzenia (1)
- Dziękuję i życzę (1683)
- LXX Sesja Rada Miasta Zamość (1013)
- VI Sesja Rady Miasta Zamość (1007)
- IV Sesja Rady Miasta Zamość (990)
- XII Sesja Rada Miasta Zamość (884)
- X Sesja Rada Miasta Zamość (883)
- Michał Zawiślak kandydatem na wójta (802)
Inne informacje
7. Motocyklowy Rajd Weterana - żołnierze odwiedzili groby poległych uczestników misji
dodano: 22.05.202620 maja br. z koszar na Majdanku w Lublinie wyruszył 7. Rajd Motocyklowy Weterana. Przejazd był wyrazem pamięci o żołnierzach i funkcjonariuszach, którzy oddali życie podczas służby poza granicami kraju. Organizatorem przedsięwzięcia była 2 Lubelska Brygada Obrony Terytorialnej.
Zobacz materiałBędzie w kim wybierać. Duże zainteresowanie przetargiem na remont ulicy Peowiaków
dodano: 20.05.2026Pięć firm – z Zamościa, Sitna, Kraśnika i Pruszkowa – złożyło swoje oferty w przetargu na przebudowę i gruntowny remont ulicy Peowiaków. Niemal wszystkie zmieściły się w kwocie, jaką miasto zamierzało wydać na tę dużą drogową inwestycję. Jest szansa na spore oszczędności.
Zobacz materiałSzkolenie konne w 2 LBOT - doświadczenia lubelskich Terytorialsów inspirują sojuszników
dodano: 20.05.2026W dniach 11-16 maja br. żołnierze sekcji konnej 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej realizowali szkolenie w ramach programu wykorzystania koni w WOT. W przedsięwzięciu uczestniczyli również zagraniczni żołnierze - przedstawiciele holenderskiej jednostki ceremonialnej Cavalerie Ere-escorte oraz żołnierze ze Szkoły Wojsk Rozpoznawczych Bundeswehry.
Zobacz materiał2050 fałszywych dokumentów
dodano: 30.05.2026To liczba podrobionych i przerobionych dokumentów zatrzymanych od początku roku przez strażników granicznych z Podkarpacia. W Korczowej wykryto wczoraj przerobioną książkę Interbus.
Zobacz materiał
Wasze komentarze (0)