Policja przeprowadza kaskadowy pomiar prędkości
dodano: 30.06.2023Policjanci ruchu drogowego w całej Polsce przeprowadzają dzisiaj działania pn. „Kaskadowy pomiar prędkości”. Celem działań funkcjonariuszy jest egzekwowanie od kierujących pojazdami przestrzegania ograniczeń prędkości.
Dzisiaj, 30 czerwca br. prowadzone są ogólnopolskie działania pn. „Kaskadowy pomiar prędkości”. Policjanci obejmą nadzorem miejsca, w których najczęściej dochodzi do wypadków drogowych, a przyczyną ich jest nadmierna prędkość.
Kaskadowy pomiar prędkości prowadzony jest przez policjantów wyposażonych w ręczne mierniki prędkości, w kilku miejscach i na tym samym odcinku drogi.
Ponadto nie zabraknie też policyjnych kontroli prowadzonych w sposób dynamiczny. Policjanci ruchu drogowego w radiowozach z wideorejestratorami będą w zdecydowany i konsekwentny sposób egzekwować od kierujących przestrzegania przepisów drogowych, w tym ograniczeń prędkości.
Policjanci przypominają, że przekraczanie dopuszczalnych prędkości często jest przyczyną poważnych wypadków drogowych, których skutkiem są ciężkie obrażenia ciała, a nawet utrata życia.
Pamiętajmy - kierując pojazdem jesteśmy odpowiedzialni nie tylko za siebie ale też za innych użytkowników dróg!
(BRD KGP)
Aktualności
więcej-
51. Zamojskie Lato Teatralne
- Rozbito międzynarodową grupę przestępczą zajmującą się przemytem papierosów
- Kino przyjazne sensorycznie
- Dwa razy więcej drzew na Rynku Wielkim
- W końcu się udało. Będzie remont mostu przy Nowej Bramie Lubelskiej
- Znęcał się nad rodziną i groził śmiercią. Recydywista trafił do aresztu
- „Damy i huzary” Teatru Klasyki Polskiej
- Przeprowadzono blisko 150 kontroli legalności pobytu obcokrajowców
Komentowane Aktualności
- Dwa razy więcej drzew na Rynku Wielkim (1)
- Szturm Twierdzy Zamość 2026 (1)
- Meta 10. Charytatywnego Rajdu Koguta w Zamościu! (1)
- Spotkanie z Ministrem Sprawiedliwości W. Żurkiem (4)
- Zbiórka elektroodpadów w Zamościu (1)
- Nowe elektryczne autobusy MAN oficjalnie przekazane w Zamościu (1)
- Pijany motorowerzysta wyjechał spod sklepu wprost pod nadjeżdżający radiowóz (1)
- Media bez wyboru (72)
- Stanowisko KMP Zamość dotyczące ,,pewnego artykułu" (36)
- Stanowczy sprzeciw (34)
- Nowe zasady bezpieczeństwa (32)
- Po 27 latach pracy ze stanowiskiem rozstał się dr hab. n. med. Andrzej Kleinrok (28)
- Licznik długu miasta Zamościa na schodach ratusza (27)
- 1163 nowe przypadki zakażenia koronawirusem na terenie województwa lubelskiego (23)
Komentowane TV
- XXVIII sesja Rady Miasta Zamość (417)
- KPO w Affidea NU-MED Zamość (1)
- Prezydent o aktualnej sytuacji jednostek oświaty i rezygnacji Marka Kudeli (82)
- Niebezpieczne wyprzedzanie (1)
- Briefing prasowy dotyczący aktualnej sytuacji jednostek oświaty i rezygnacji Marka Kudeli (47)
- Zderzenie osobówki z karetką w Bodaczowie (3)
- Nietrzeźwy 59-latek doprowadził do zdarzenia (1)
- Dziękuję i życzę (1683)
- LXX Sesja Rada Miasta Zamość (1013)
- VI Sesja Rady Miasta Zamość (1007)
- IV Sesja Rady Miasta Zamość (990)
- XII Sesja Rada Miasta Zamość (884)
- X Sesja Rada Miasta Zamość (883)
- Michał Zawiślak kandydatem na wójta (802)
Inne informacje
Coraz więcej drzew w Zamościu. Przybyły klony, brzozy, wiśnie i jabłonie
dodano: 26.05.2026Pod koniec kwietnia 30, a dzisiaj (26 maja) kolejnych 60 drzew zostało posadzonych wzdłuż ścieżki rowerowej nad Łabuńką. Dzięki akcji „Zielone płuca dla Zamościa”, zainicjowanej przez Rotary Club, a realizowanej wspólnie z samorządem, w mieście przybyło już ponad 700 drzew. Tym razem nad Łabuńką (na wysokości ulicy Lisa Kuli) posadzone zostały klony, brzozy, wiśnie i jabłonie. Dorodne sadzonki kupiło miasto, a sadzili je rotarianie wspólnie z uczniami Szkoły Podstawowej nr 8 im. Orląt Lwowskich w Zamościu.
Zobacz materiałMuzeum Zamojskie po raz czwarty włącza się w Europejskie Dni Archeologii
dodano: 08.06.2026Muzeum Zamojskie w Zamościu po raz czwarty uczestniczy w Europejskich Dniach Archeologii – ogólnoeuropejskiej inicjatywie popularyzującej dziedzictwo archeologiczne oraz wiedzę o przeszłości. Tegoroczna edycja wydarzenia, organizowanego w Polsce pod auspicjami Narodowego Instytutu Dziedzictwa, będzie okazją do spotkań wokół skarbu ze Śniatycz – wyjątkowego odkrycia archeologicznego ostatnich miesięcy, które niedawno wzbogaciło zbiory Muzeum Zamojskiego.
Zobacz materiałOdpowiedzą karnie za przemyt papierosów z Białorusi do Polski
dodano: 01.06.2026Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej , działając wspólnie z funkcjonariuszami lubelskiej Krajowej Administracji Skarbowej, pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Zamościu, rozbili zorganizowaną grupę przestępczą. Jej członkowie trudnili się przemytem papierosów z terytorium Białorusi do Polski, wykorzystując do tego celu składy pociągów towarowych. Do sprawy zatrzymano siedmiu mężczyzn. Grozi im teraz kara pozbawiania wolności w wymiarze od 3 miesięcy do 10 lat.
Zobacz materiałFontanna na Rynku Wodnym nie działa. Ktoś czymś zapchał dysze
dodano: 30.05.2026Została uruchomiona na majówkę, ale teraz jest wyłączona. Fontanną na Rynku Wodnym w Zamościu muszą się zająć serwisanci firmy, która kilka lat temu instalowała w niej nowy system. Bo dysze zostały czymś bardzo mocno zapchane.
Zobacz materiał
Wasze komentarze (0)