zamosc.tv

Lubelscy terytorialsi szkolą nauczycieli

dodano: 17.04.2023

13-14 kwietnia br. żołnierze 2 Lubelskiej Brygady OT przeprowadzili pierwsze szkolenie doskonalące dla nauczycieli przedmiotu edukacja dla bezpieczeństwa. Wzięło w nim udział  45 pedagogów ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych z całego województwa lubelskiego.
Wspólnie z Lubelskim Samorządowym Centrum Doskonalenia Nauczycieli lubelscy terytorialsi rozpoczęli cykl szkoleń objętych patronatem Kuratorium Oświaty w Lublinie. Są to szkolenia prowadzone przez instruktorów 2 Lubelskiej Brygady OT dla nauczycieli przedmiotu edukacja dla bezpieczeństwa szkół podstawowych i ponadpodstawowych z naszego regionu. Celem szkoleń jest uzupełnienie wiedzy i umiejętności nauczycieli w zakresie wprowadzonych zmian w podstawie programowej przedmiotu, polegających na wzbogaceniu treści nauczania o kwestie związane z obronnością państwa, nabyciem umiejętności strzeleckich czy podstawami ratownictwa taktycznego.

Zasady udzielania pierwszej pomocy na polu walki, cyberbezpieczeństwo w wymiarze wojskowym czy praktyczne posługiwanie się bronią to tylko niektóre zagadnienia, które zostały zrealizowane podczas wykładów i warsztatów. W pierwszym z serii zaplanowanych szkoleń, uczestniczyło 45 pedagogów, którzy podczas zajęć praktycznych mieli okazję nauczyć się, m.in. zakładania stazy taktycznej, prawidłowego przyjmowania postaw strzeleckich, częściowego rozkładania i składania broni oraz zasad strzelania z karabinka. Zdobyte umiejętności mogli sprawdzić na wojskowym trenażerze wykonując strzelania.
„Szkolenie przeprowadzone w przyjaznej atmosferze przez doskonale przygotowanych instruktorów 2 Lubelskiej Brygady OT. Niewątpliwą wartością dodaną było poczucie atmosfery prawdziwego wojska” – tak podsumował dwudniowe zajęcia, uczestnik szkolenia Pan Jacek Misiuk Wicedyrektor LSCDN
Program szkolenia doskonalącego dla nauczycieli przedmiotu edukacja dla bezpieczeństwa został opracowany we współpracy nauczycieli konsultantów, doradców metodycznych LSCDN oraz specjalistów pionu szkolenia 2 Lubelskiej Brygady OT. Szkolenia cieszą się dużym zainteresowaniem wśród lubelskich pedagogów. Najbliższe terminy szkoleń to 11.05 oraz 16.06.2023 r.
 
 
 
por. MARTA GABOREK
OFICER PRASOWY
2 LUBELSKA BRYGADA OBRONY TERYTORIALNEJ

 

Oceń news:
Umieść na stronie
Poleć znajomym:
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Prosimy o kulturalną dyskusję. Cały regulamin tutaj.

Dodaj komentarz