zamosc.tv

Lubelska KAS zabezpieczyła podrobioną elektronikę

dodano: 17.04.2023

• Funkcjonariusze lubelskiej Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) wpadli na trop grupy zajmującej się obrotem podrobionym sprzętem elektronicznym.
• Zabezpieczyliśmy ponad 1850 urządzeń.
• Dwie osoby usłyszały zarzuty.

Pod koniec marca 2023 r. na przejściu granicznym z Ukrainą w Zosinie funkcjonariusze skontrolowali wyjeżdżającego z Polski busa. Ich podejrzenia wzbudziły przewożone urządzenia elektroniczne – telewizory i telefony. Sprzęt wyglądał na nieoryginalny, na co wskazywało niedbałe wykonanie i nierówno przeklejone oznakowanie. Ponadto część sprzętu była niezgodna z przedstawionym zgłoszeniem celnym, np. niezgodność numerów seryjnych.
Podmiotem zgłaszającym towar do procedury wywozu okazała się spółka z siedzibą w Lublinie.
W wyniku podjętych czynności operacyjnych funkcjonariusze lubelskiej Służby Celno-Skarbowej siłowo weszli do magazynu należącego do podejrzanego podmiotu. W czterech pomieszczeniach znajdował się sprzęt elektroniczny, m.in. telewizory w większości wyglądające na używane lub złożone. Części, z których złożone były telewizory były używane lub nieoryginalne, na co wskazywały m.in. wycięte etykiety i numery seryjne.
W wyniku przeszukania pomieszczeń magazynowych funkcjonariusze zabezpieczyli 1850 urządzeń - telewizorów, słuchawek i gier.
Dwie osoby już usłyszały zarzuty. Wobec jednego z podejrzanych sąd zastosował środki zapobiegawcze w postaci dozoru policji oraz zakazu opuszczania kraju, połączonego z zatrzymaniem paszportu.
Sprawa ma charakter rozwojowy.
 
Michał Deruś
rzecznik prasowy
Izba Administracji Skarbowej w Lublinie

 

Oceń news:
Umieść na stronie
Poleć znajomym:
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Prosimy o kulturalną dyskusję. Cały regulamin tutaj.

Dodaj komentarz