zamosc.tv

Nowe kamery termowizyjne dla funkcjonariuszy Nadbużańskiego Oddziału SG

dodano: 08.02.2023

15 chłodzonych kamer termowizyjnych o wartości 9 mln zł trafiło do Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej. To pierwsze kamery o takich parametrach w formacji.

Recon V – to przenośna, chłodzona kamera termowizyjna wyprodukowana przez amerykańską firmę Teledyne Flir. Głównymi zaletami tego sprzętu są przede wszystkim kompaktowe rozmiary, niska waga oraz 10-krotny płynny zoom, który w połączeniu z elektroniczną stabilizacją obrazu i kolorowym wyświetlaczem wysokiej rozdzielczości zapewnia wysoką jakość obrazu dla operatora. Te parametry umożliwiają również prowadzenie obserwacji na odległościach znacznie większych, niż standardowe termowizyjne urządzenia niechłodzone.

Tego rodzaju nowoczesny sprzęt ułatwia funkcjonariuszom SG ochronę nienaruszalności granicy państwowej. Funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału SG ochraniają odcinek granicy z Ukrainą oraz z Białorusią.
Kamery zostały zakupione w ramach programu rządu amerykańskiego European Security Assistance Found.

Nadbużański Oddział Straży Granicznej

Oceń news:
Umieść na stronie
Poleć znajomym:
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Prosimy o kulturalną dyskusję. Cały regulamin tutaj.

Dodaj komentarz