zamosc.tv

Ponad 3,5 tys. paczek papierosów wykryły SG i KAS

dodano: 08.02.2023

Wspólne działania funkcjonariuszy Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej i lubelskiej Służby Celno-Skarbowej zakończyły się udaremnieniem dwóch przemytów nielegalnych wyrobów. Zabezpieczono ponad 3,5 tys. paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy.

Przeprowadzona 2 lutego br. kontrola pociągu towarowego relacji Brześć – Małaszewicze zakończyła się wykryciem ponad 1,5 tys. paczek papierosów. Nielegalny towar ukryty był w elementach konstrukcyjnych trzech wagonów towarowych typu „węglarka”.
Z kolei kilka dni wcześniej, również podczas kontroli składu towarowego jadącego z Brześcia do Małaszewicz, mundurowi znaleźli blisko 2 tys. paczek papierosów. Tym razem kontrabanda ukryta była w wagonie pomiędzy ładunkiem tafli szkła.
 
Udaremnione przemyty to wynik współpracy SG i KAS w Oddziale Celnym w Terespolu. Postepowania w sprawach prowadzi Lubelski Urząd Celno-Skarbowy w Białej Podlaskiej.

 

Nadbużański Oddział Straży Granicznej

Oceń news:
Umieść na stronie
Poleć znajomym:
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Prosimy o kulturalną dyskusję. Cały regulamin tutaj.

Dodaj komentarz