zamosc.tv

Przew. zamojskiej "Kuźnicy" do posła Zawiślaka

dodano: 23.01.2023

Szanowny Panie Pośle,
 
z ogromnym niepokojem przyjęliśmy informację o tym, że zamierza Pan na najbliższej sesji Rady Miasta w Zamościu zainicjować unieważnienie uchwały nadającej skwerowi przy ul. Partyzantów imię Stefana Sendłaka.
Sprawa jest tym bardziej bulwersująca, że pańska inicjatywa wpłynęła do Wydziału Geodezji na tydzień po tym, gdy zamojscy radni przegłosowali, na wniosek mieszkańców os. Planty, stosowną uchwałę, upamiętniającą postać Sedłaka. Nie bardzo wierzymy w szczerość pańskich intencji, oraz próbę wytłumaczenia tej koincydencji, prezentowaną przez Pana w lubelskich mediach.

Wierzymy natomiast, że Bohaterom Powstania Zamojskiego należy się godne miejsce, które przypominałoby zamościanom o ich bohaterskim zrywie. Niestety, w naszej ocenie, działania pańskie, zmierzające do podziału istniejącego już skweru im. Sendłaka na dwa mniejsze, nie przyczynią się do godnego i właściwego potraktowania ofiary złożonej ojczyźnie ani przez zamojskich powstańców, ani przez Sendłaka, a jedynie rozproszą ich zasługi.
Tym samym wzywamy Pana do wycofania się z pomysłu unieważnienia uchwały ws. skweru im. S. Sendłaka i zaproponowania radnym Zamościa nowego miejsca, a jest ich w przestrzeni miasta sporo, gdzie Bohaterowie Powstania Zamojskiego mogliby być godnie uczczeni. Jako „Kuźnica” zaręczamy, że dołożymy wszelkich starań i będziemy służyć pomocą przy tej inicjatywie, bo wpisuje się ona także w nasze działania. Tymczasem, próba dzielenia skweru im. Sendłka, przypomina próbę wyrzucania poza nawias niewygodnego patrona, który winien ustąpić miejsca patronowi zbiorowemu. Taka instrumentalizacja historii jest szkodliwa dla niej samej, ale przede wszystkim, jest niezwykle destrukcyjna wobec społeczeństwa Zamościa i Zamojszczyzny, które postrzega ów spór jako element walki politycznej prawicy z lewicą.
Szanowny Panie Pośle, zgodzi się Pan zapewne, że jest wiele pól i kwestii w których My, ludzie lewicy i Wy, ludzie prawicy, powinniśmy i możemy się różnić i spierać. Nie twórzmy zatem kolejnych, zbędnych i szkodliwych społecznie punktów zapalnych, a pańska inicjatywa, jest w naszej ocenie właśnie taką próbą, ale tam gdzie możemy, działajmy dla dobra mieszkańców i regionu.

J.Ważny
przew. zamojskiej filii stowarzyszenia „Kuźnica”

 

Oceń news:
Umieść na stronie
Poleć znajomym:
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Prosimy o kulturalną dyskusję. Cały regulamin tutaj.

Dodaj komentarz

Wasze komentarze (1)

~wacek
- 20:23, 23.01.2023
a który z pisu mówi prawdę ? ? ciekawe czego używają podpasek czy tamponów?
Odpowiedzi: 0
2
0
Odpowiedz
Komentarz do wątku

Prosimy o kulturalną dyskusję.

Wysyłając ten komentarz akceptujesz regulamin serwisu Zamosc.TV