Ujawniono fałszywe dowody rejestracyjne
dodano: 17.01.2023Funkcjonariusze Straży Granicznej z placówek w Medyce i Korczowej ujawnili dwa fałszywe dokumenty komunikacyjne, którymi posługiwali się obywatele Ukrainy wyjeżdżający z Polski.
13 stycznia do kontroli w przejściu granicznym w Medyce zgłosił się 45-letni obywatel Ukrainy. W trakcie kontroli dokumentów strażnicy graniczni ujawnili nieuprawnioną zmianę danych w dowodzie rejestracyjnym. Bezprawnie zmieniono dopuszczalną masę całkowitą pojazdu. Na podstawie fałszywego wpisu kierowca chciał przewozić przez granicę więcej towaru.
Cudzoziemiec przyznał się do posługiwania fałszywym dokumentem i dobrowolnie poddał karze 6 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na 2 lata.
Tego samego dnia strażnicy graniczni z Korczowej również ujawnili nieprawdziwy dowód rejestracyjny. Podrobionym na wzór oryginału dokumentem posłużyła się 34-letnia obywatelka Ukrainy, która wyjeżdżała z Polski. Mundurowi ze Straży Granicznej zauważyli, że wygląd dokumentu odbiega od oryginału. W wykryciu fałszerstwa strażnikom granicznym pomogła doskonała znajomość zabezpieczeń ukraińskiego dokumentu oraz specjalistyczny sprzęt. Fałszywkę zatrzymano, a cudzoziemkę ukarano grzywną w kwocie 1500 zł.
Od początku roku funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej ujawnili 10 fałszywych dokumentów komunikacyjnych, w dwóch przypadkach były to ukraińskie dowody rejestracyjne.
Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej
Aktualności
więcej-
Wpisane w czas. Jubileuszowa wystawa z okazji 100-lecia Muzeum
- Tymczasowy areszt dla 55-letniego obywatela Ukrainy za śmiertelne potrącenie pieszego i ucieczkę z miejsca wypadku
- Będzie Pani zadowolona! - komedia o romansach i remontach
- 51. Zamojskie Lato Teatralne
- Rozbito międzynarodową grupę przestępczą zajmującą się przemytem papierosów
- Kino przyjazne sensorycznie
- Dwa razy więcej drzew na Rynku Wielkim
- W końcu się udało. Będzie remont mostu przy Nowej Bramie Lubelskiej
Komentowane Aktualności
- Dwa razy więcej drzew na Rynku Wielkim (1)
- Szturm Twierdzy Zamość 2026 (1)
- Meta 10. Charytatywnego Rajdu Koguta w Zamościu! (1)
- Spotkanie z Ministrem Sprawiedliwości W. Żurkiem (4)
- Zbiórka elektroodpadów w Zamościu (1)
- Nowe elektryczne autobusy MAN oficjalnie przekazane w Zamościu (1)
- Pijany motorowerzysta wyjechał spod sklepu wprost pod nadjeżdżający radiowóz (1)
- Media bez wyboru (72)
- Stanowisko KMP Zamość dotyczące ,,pewnego artykułu" (36)
- Stanowczy sprzeciw (34)
- Nowe zasady bezpieczeństwa (32)
- Po 27 latach pracy ze stanowiskiem rozstał się dr hab. n. med. Andrzej Kleinrok (28)
- Licznik długu miasta Zamościa na schodach ratusza (27)
- 1163 nowe przypadki zakażenia koronawirusem na terenie województwa lubelskiego (23)
Komentowane TV
- Czołowe zderzenie na DK17 w Łopienniku Nadrzecznym (1)
- XXVIII sesja Rady Miasta Zamość (448)
- Prezydent o aktualnej sytuacji jednostek oświaty i rezygnacji Marka Kudeli (84)
- KPO w Affidea NU-MED Zamość (2)
- Niebezpieczne wyprzedzanie (2)
- Briefing prasowy dotyczący aktualnej sytuacji jednostek oświaty i rezygnacji Marka Kudeli (47)
- Zderzenie osobówki z karetką w Bodaczowie (3)
- Dziękuję i życzę (1683)
- LXX Sesja Rada Miasta Zamość (1013)
- VI Sesja Rady Miasta Zamość (1007)
- IV Sesja Rady Miasta Zamość (990)
- XII Sesja Rada Miasta Zamość (884)
- X Sesja Rada Miasta Zamość (883)
- Michał Zawiślak kandydatem na wójta (802)
Inne informacje
„Wakacje z WOT” - rozpocznij lato w mundurze z 2 Lubelską Brygadą OT
dodano: 26.05.2026Już 3 lipca 2026 r. w 2 Lubelskiej Brygadzie Obrony Terytorialnej rozpocznie się tegoroczna edycja projektu „Wakacje z WOT”. To propozycja dla mieszkańców Lubelszczyzny, którzy chcą aktywnie wykorzystać wakacyjny czas, zdobyć nowe umiejętności i rozpocząć swoją przygodę z terytorialną służbą wojskową.
Zobacz materiał„Damy i huzary” Teatru Klasyki Polskiej
dodano: 11.06.2026Zamojski Dom Kultury zaprasza na spektakl „Damy i huzary” Teatru Klasyki Polskiej 1 sierpnia 2026 r. o godz. 19:00 w Zamojskim Domu Kultury.
Zobacz materiałPijany 28-latek kierujący Audi uciekał przed policyjną kontrola!
dodano: 05.06.2026Za niezatrzymanie do kontroli drogowej i jazdę pod wpływem alkoholu odpowie 28-letni kierujący Audi. Mężczyzna zwrócił uwagę policjantów jadąc „pod prąd” jedną z tyszowieckich ulic. Po kilkukilometrowej próbie ucieczki został zatrzymany. Jak się okazało w organizmie miał promil alkoholu. Mundurowi już teraz zatrzymali mu prawo jazdy i zabezpieczyli auto. Za swoje nieodpowiedzialne zachowanie mężczyzna wkrótce odpowie przed sądem.
Zobacz materiałXXIII Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny "Eurofolk - Zamość 2026"
dodano: 11.06.2026INFORMACJE DLA WYSTAWCÓW DOSTĘPNE POD LINKIEM https://zamojszczyzna.com.pl/eurofolk-2026-informacje-dla-wystawcow/
Zobacz materiał
Wasze komentarze (1)