zamosc.tv

Podsumowanie długiego weekendu na terenie woj. lubelskiego

dodano: 20.06.2022

Podczas ostatniego długiego weekendu na terenie woj. lubelskiego doszło do 12 wypadków drogowych w których 2 osoby zginęły a 11 zostało rannych. Ujawniliśmy 91 nietrzeźwych kierujących. Zatrzymaliśmy 160 sprawców przestępstw i podjęliśmy 2648 interwencji. 3 osoby straciły życie podczas wypoczynku nad wodą.

Najspokojniejszym czasem długiego weekendu była ostatnia doba. Nie doszło do wypadku ze skutkiem śmiertelnym, nie odnotowaliśmy również przypadku utonięcia.

Na drogach koncentrowaliśmy swoje działania na głównych ciągach komunikacyjnych oraz w miejscach wypoczynku. Zwracaliśmy szczególną uwagę na te wykroczenia które powodują wypadki w ruchu drogowym. Kierujący zatrzymywani do kontroli drogowej byli badani na zawartość alkoholu w organizmie.
Utonięcia:
Do tragicznych zdarzeń nad wodą doszło w powiecie łęczyńskim oraz chełmskim. 16 czerwca na rzece Wieprz utopił się 33-latek natomiast dzień później życie stracił 55-latkek, który z kolegami wybrał się na ryby nad jezioro Łukcze. W sobotę późnym wieczorem w powiecie chełmskim wyłowiono ciało mężczyzny. Do chwili obecnej trwa ustalanie jego tożsamości. Najprawdopodobniej wszyscy mężczyźni spożywali wcześniej alkohol.
Wypadki ze skutkiem śmiertelnym:
W sobotę o godzinie 23.00 w miejscowości Łuszczów Pierwszy kierujący pojazdem osobowym marki Renault Scenic 33 latek zjechał nagle na przeciwległy pas ruchu doprowadzając do czołowego zderzenia z ciężarowym Manem. 33 latek zginął na miejscu.

W piątek w miejscowości Komarno Kolonia powiat bialski. Mężczyzna lat 37 kierując samochodem osobowym marki Ford na trasie W 811 potrącił pieszego. 37-latek na prostym nieoświetlonym odcinku drogi wyprzedzał inny pojazd. W trakcie tego manewru potrącił idącego drugą stroną drogi pieszego, 54 letniego mieszkańca Białej Podlaskiej. Pieszy pomimo prowadzonej reanimacji przez załogę pogotowia zmarł. Nie posiadał elementów odblaskowych.

Apel o rozwagę:
Słoneczna aura i zbliżające się wakacje powodują, że wiele osób szuka ochłody i wypoczynku nad wodą. W takich miejscach nad bezpieczeństwem czuwają policjanci pełniący służbę na łodziach czy rowerach. Ze statystyk wynika, że topią się głównie osoby po alkoholu lub środkach odurzających. To oznacza, że bezpieczeństwo nad wodą w dużej zależy od nas samych. Przypominamy więc zasady zachowania nad wodą!
* Jeśli zdecydujesz się na picie alkoholu to najpierw zażyj kąpieli. Po alkoholu nie wracaj do wody!
* Nie wskakuj do wody po opalaniu. Nagła zmiana temperatury może doprowadzić do szoku termicznego!
* Nie wchodź do wody bezpośrednio po zjedzeniu posiłku
* Nie wskakuj do wody w miejscach, których nie znasz! Wejdź wcześniej do wody i zbadaj głębokość.
* Jeśli jesteś z dziećmi, bądź przy nich podczas kąpieli!

 
Rzecznik Prasowy
KWP w Lublinie
komisarz Andrzej Fijołek

 

Oceń news:
Umieść na stronie
Poleć znajomym:
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Prosimy o kulturalną dyskusję. Cały regulamin tutaj.

Dodaj komentarz