zamosc.tv

Już 26 września rusza Jesień Teatralna w ZDK

dodano: 20.09.2021

Zamojski Dom Kultury serdecznie zaprasza na pierwszy spektakl Jesieni Teatralnej, już w najbliższą niedzielę. Rozpoczniemy spektaklem inspirowanym malarstwem i street art'em pt. „GALLERY OF MODERN heART” w wykonaniu Teatru PAPAHEMA.

26 września, godz. 19:00, Zamojski Dom Kultury Bilet w cenie 15 zł można nabyć w ZDK lub online na www.zdk.zamosc.pl  Zniżka dla grupy od 10 os. bilet 12 zł
 
Są obrazy, które każą nam się na chwilę zatrzymać. Niezależnie od tego, czy spacerujemy przez muzealne sale, czy wertujemy albumy, czy – jak coraz częściej bywa – wpatrujemy się w ekran komputera albo telefonu. Bez względu na okoliczności zwracają naszą uwagę. Dlaczego akurat one? Przecież powstały w różnych epokach i technikach, rozmaita jest ich tematyka. Niektóre z nich są bardzo znane, inne widzimy po raz pierwszy. A jednak – coś je łączy. Zapewne to, że próbują nam coś „powiedzieć”. Zawierają więcej, niż pokazują. Niosą tajemnicę. Budują skojarzenia. Pokazują złożoność świata. Uczą empatii i tolerancji. Wszystko to stanowi o ich potencjale narracyjnym. Oczywiście dobór dzieł, za pośrednictwem których opowiemy o świecie obrazów, jest względny – warunkowany wrażliwością i aktualnymi zdarzeniami. Zresztą, nie stworzyliśmy tej kompozycji sami. Impuls do przywołania na scenie konkretnych obrazów dał nam tajemniczy artysta – wandal i geniusz, który posiada niezwykłą zdolność redefiniowania pojęcia sztuki. W naszym wspólnym performansie możliwe jest spotkanie twórczości Leonarda da Vinci, Matejki, Dixa, Velazqueza, Gierymskiego, Bilińskiej, Duchampa, Delacroix, Picassa, Warhola i... Banksy'ego. Osobliwa to Galeria, tym bardziej, że jej bohaterowie, którzy zazwyczaj patrzą na nas niemi i nieruchomi, dostają tu szansę na wyjście ze swojej ramy; poza ramy tradycyjnie rozumianej sztuki.
reżyseria | zespół opieka dramaturgiczna | Elżbieta Chowaniec ruch sceniczny | Anna Sawicka-Hodun scenografia | Maks Mac muzyka | Natasza Topor / Dariusz Chociej multimedia | Agnieszka Waszczeniuk lalka | Aleksandra Miska-Iwańczyk reżyseria światła | Maciej Iwańczyk obsada Helena Radzikowska – Mona Lisa Paulina Moś – Sylvia von Harden Paweł Rutkowski – Stańczyk Mateusz Trzmiel – Banksy Produkcję spektaklu dofinansowano ze środków z budżetu Miasta Białegostoku, Województwa Podlaskiego i Funduszu Przeciwdziałania COVID-19. Realizację spektaklu dofinansowano ze środków z budżetu Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Programu Wsparcia Doraźnego Organizacji Pozarządowych w Zakresie Przeciwdziałania COVID-19. Spektakl finansowany przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego w ramach programu TEATR POLSKA ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

 
 
 
 
 Kasia Figura
 Kierownik Działu Marketingu

Oceń news:
Umieść na stronie
Poleć znajomym:
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Prosimy o kulturalną dyskusję. Cały regulamin tutaj.

Dodaj komentarz