zamosc.tv

Zaproszenie do udziału w konkursach dla dzieci i młodzieży z terenu Zamojszczyzny

dodano: 10.08.2021

Konkurs historyczny pn. „Kardynał Stefan Wyszyński i jego nauka w oczach dzieci i młodzieży” organizowany jest w ramach zadania publicznego pn. „Uniwersytetu Powszechnego w Bondyrzu. Wartości ponadczasowe - cykl wykładów prezentujących dorobek polskiej myśli narodowej, katolicko-społecznej i konserwatywnej”, dofinansowanego ze środków Instytutu Dziedzictwa Myśli Narodowej im. Romana Dmowskiego i Ignacego Jana Paderewskiego w ramach Funduszu Patriotycznego - Edycja 2021 WOLNOŚĆ PO POLSKU - Priorytet I.

Patronat Honorowy nad konkursem objął Jego Ekscelencja Ks. bp dr Marian Rojek Ordynariusz Diecezji Zamojsko – Lubaczowskiej.   
Konkurs adresowany jest do uczniów szkół podstawowych klasy V-VIII i ponadpodstawowych z terenu czterech powiatów Zamojszczyzny (zamojski, hrubieszowski, biłgorajski, tomaszowski) oraz powiatu grodzkiego Miasta Zamość.
Jego głównym celem jest zainteresowanie młodego pokolenia Polaków osobą Prymasa Polski Kardynała Stefana Wyszyńskiego - Patrona Roku 2021.
Uczestnicy mają za zadanie wykonać pracę poświęconą Kardynałowi Stefanowi Wyszyńskiemu w dowolnej formie pisemnej: wywiadu, opowiadania, reportażu, wiersza, opisu, listu, pamiętnika, eseju, rozprawki lub komiksu i in.
Więcej informacji na temat konkursu (regulamin, formularz zgłoszeniowy) na stronie internetowej ŚZŻAK Okręg Zamość:
https://akzamosc.pl/2021/08/06/rusza-konkurs-historyczny-pn-kardynal-stefan-wyszynski-i-jego-nauka-w-oczach-dzieci-i-mlodziezy/

Konkurs historyczny pn. „Wakacje z historią” realizowany jest w ramach projektu pn. „Niezłomni Żołnierze Zamojszczyzny – żywa lekcja patriotyzmu”, współfinansowanego przez Ministerstwo Obrony Narodowej.
Adresowany jest do uczniów klas VII-VIII szkół podstawowych oraz uczniów szkół ponadpodstawowych z terenu czterech powiatów Zamojszczyzny (zamojski, hrubieszowski, biłgorajski, tomaszowski) oraz powiatu grodzkiego Miasta Zamość.
Uczestnicy mają za zadanie przygotować pracę w formie zapisu wspomnień, wywiadu, reportażu, pamiętnika, prezentacji poświęconej konkretnemu Żołnierzowi Niezłomnemu, związanemu z działalnością niepodległościową na terenie powiatu, w którym znajduje się szkoła a autor pracy jest jej uczniem.
Głównym celem konkursu jest kształtowanie postaw patriotycznych młodzieży poprzez propagowanie i pogłębianie wiedzy o Żołnierzach Niezłomnych z terenu Zamojszczyzny, kultywowanie wartości, ideałów oraz postaw żołnierzy Polskiego Państwa Podziemnego, zachęcenie młodzieży do odwiedzenia podczas wakacji miejsc związanych z II wojną światową, Powstaniem Zamojskim i okresem powojennym.
Więcej informacji na temat konkursu (regulamin, formularz zgłoszeniowy) na stronie internetowej ŚZŻAK Okręg Zamość:
 https://akzamosc.pl/2021/08/06/zaproszenie-do-udzialu-w-konkursie-historycznym-pn-wakacje-z-historia/

Na prace w obu konkursach czekamy do 10 września 2021 r.
Prace konkursowe należy złożyć w siedzibie ŚZŻAK Okręg Zamość lub do tego dnia przesłać pocztą na adres: Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej Okręg Zamość, ul. Partyzantów 3/31, 22-400 Zamość z dopiskiem nazwy/tytułu konkursu wraz z uzupełnionym załącznikiem nr 1 Regulaminu Konkursu oraz Klauzulą RODO.
Uczniowie mogą zgłaszać chęć uczestnictwa w konkursie także indywidualnie drogą elektroniczną na adres e-mail - akzam@tlen.pl poprzez przesłanie skanu wypełnionej karty uczestnika.
Dla laureatów konkursów przewidziane są atrakcyjne nagrody.

 
Sekretariat Światowego Związku
Żołnierzy Armii Krajowej
Okręg Zamość

Oceń news:
Umieść na stronie
Poleć znajomym:
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Prosimy o kulturalną dyskusję. Cały regulamin tutaj.

Dodaj komentarz