zamosc.tv

Interwencja przeciwko planowanej reorganizacji Urzędów Pocztowych Poczty Polskiej S.A. na Zamojszczyźnie

dodano: 28.07.2021

Uprzejmie informujemy, że Poseł na Sejm RP Sławomir Zawiślak podjął skuteczną interwencję przeciwko planowanej reorganizacji Urzędów Pocztowych Poczty Polskiej S.A. na Zamojszczyźnie.

W związku ze zgłaszanymi prośbami mieszkańców i samorządowców z terenu Zamojszczyzny o podjęcie poselskiej interwencji przeciwstawiające się planom oszczędnościowej reorganizacji Urzędów Pocztowych Poczty Polskiej S.A. na terenie województwa lubelskiego, poseł Sławomir Zawiślak podjął skuteczne działania w tej sprawie, czego efektem było powstrzymanie ww. planów dotyczących UP w Łabuniach a wcześniej UP w  Dołhobyczowie.
Możliwością pogorszenia jakości świadczonych usług przez Pocztę Polską szczególnie zaniepokojeni byli mieszkańcy gmin Dołhobyczów i Łabunie, którzy podczas rozmów z posłem Zawiślakiem poprosili o pomoc w sprawie. Zainteresowani, podkreślili, że aktualna praca Urzędów Pocztowych spełnia ich wszelkie potrzeby i oczekiwania.
W piśmie interwencyjnym skierowanym do Dyrektora RS w Lublinie Artura Janczarka oraz Managera HR PKL Lublin Marka Drączkowskiego parlamentarzysta, podzielając zaniepokojenie mieszkańców, podniósł problem możliwości pogorszenia świadczonych usług pocztowych, będących wynikiem planowanych zmian w pracy placówek Poczty Polskiej. Jednocześnie poseł Zawiślak zwrócił się z prośbą o pozostawienie dotychczasowej formuły pracy urzędów, ponowne przeanalizowanie planów reorganizacji i przedstawienie ostatecznych decyzji co do przyszłości placówek Poczty Polskiej na Zamojszczyźnie.
W wyniku zainteresowania się problemem i podjęcia przez posła działań zmierzających do zapobieżenia tej niekorzystnej sytuacji, Wydział Regionalny Pionu Kapitału Ludzkiego w Lublinie zawiesił proces przekształcania ww. Urzędów Pocztowych, pozostawiając z korzyścią dla lokalnej społeczności, ich prace w dotychczasowej formule – w załączeniu skany pism dotyczących interwencji.
Należy wskazać, iż podjęta ostatnio interwencja dotyczącą UP w Łabuniach jest kontynuacją wcześniejszych działań, które podobnie pozwoliły odstąpić od planów przekształcenia UP w Dołhobyczowie.

 

Biuro Poselskie Posła Sławomira Zawiślaka

Oceń news:
Umieść na stronie
Poleć znajomym:
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Prosimy o kulturalną dyskusję. Cały regulamin tutaj.

Dodaj komentarz