zamosc.tv

Zatrzymano nielegalnych migrantów z Syrii

dodano: 20.07.2021

Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali dwóch obywateli Syrii. Mężczyźni wcześniej nielegalnie przekroczyli granicę państwową z terytorium Ukrainy do Polski.

W minioną sobotę (17 lipca br.), funkcjonariusze SG z placówki w Lubyczy Królewskiej, podczas działań związanych z ochroną granicy państwowej, ujawnili ślady obuwia, które mogły wskazywać na nielegalne przekroczenie granicy przez dwie osoby. W toku podjętych czynności, jeszcze tego samego dnia, zatrzymano w pobliżu granicy państwowej, dwóch mężczyzn. Jak ustalono, podczas prowadzonej kontroli, obaj legitymowani to obywatele Syrii. Zatrzymani mężczyźni, dokonali wcześniej nielegalnego przekroczenia tzw. „zielonej granicy państwa” z terytorium Ukrainy do Polski. Dodatkowo nie posiadali przy sobie dokumentów uprawniających ich do pobytu na terytorium RP.
Po przebadaniu przez lekarza oraz pobraniu próbek na obecność SARS-CoV-2, obywatele Syrii zostali doprowadzeni do pomieszczeń służbowych SG. Zatrzymani migranci przyznali się do nielegalnego przekroczenia granicy z terytorium Ukrainy do Polski. Zeznali, iż powodem ich wędrówki była chęć przedostania się do Niemiec.

Oceń news:
Umieść na stronie
Poleć znajomym:
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Prosimy o kulturalną dyskusję. Cały regulamin tutaj.

Dodaj komentarz