zamosc.tv

Wyłudzenia VAT. Podkarpacki przedsiębiorca zatrzymany przez CBA

dodano: 02.03.2021

Kolejna osoba zatrzymana przez CBA w związku z procederem wyłudzenia zwrotu nienależnego podatku VAT. To już ponad 40 osób podejrzanych w związku ze sprawą prowadzoną wspólnie z podkarpacką prokuraturą.

Funkcjonariusze rzeszowskiej Delegatury Centralnego Biura Antykorupcyjnego prowadzą wspólnie z Podkarpackim Wydziałem Zamiejscowym Departamentu ds. Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Rzeszowie śledztwo dotyczące działania zorganizowanej grupy przestępczej wyłudzającej podatek VAT. Przestępczy proceder opierał się o fikcyjną dokumentację kupna-sprzedaży towarów i jednocześnie przestępstwa skarbowe przeciwko obowiązkom podatkowym, w tym związane z wystawieniem nierzetelnych faktur VAT i posługiwaniem się takimi dokumentami w celu obniżenia podatku.
Funkcjonariusze CBA zatrzymali kolejną osobę zamieszaną w ten proceder. Tym razem to rzeszowski przedsiębiorca. Jak wynika ze zgromadzonego w sprawie materiału zatrzymany wystawił co najmniej kilkanaście poświadczających nieprawdę faktur na kwotę ponad 620 tys. zł. Fikcyjne faktury VAT wykorzystywano następnie do wystawiania poświadczających nieprawdę dokumentów eksportowych oraz paragonów fiskalnych i dokumentów TAX FREE przy sprzedaży indywidualnej w procedurze zwrot VAT dla turystów, które miały potwierdzać rzekomy wywóz towarów poza obszar Unii Europejskiej. Mężczyzna usłyszał już zarzuty w prokuraturze. Prokurator zastosował wobec niego zakaz opuszczania kraju oraz dozór Policji.

Oceń news:
Umieść na stronie
Poleć znajomym:
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Prosimy o kulturalną dyskusję. Cały regulamin tutaj.

Dodaj komentarz