zamosc.tv

Wpadł podczas próby odebrania od starszej kobiety 140 tysięcy zł

dodano: 01.03.2021

Krasnostawscy kryminalni zatrzymali 42 – latka, podczas próby odebrania od starszej kobiety 140 tysięcy złotych. Kobieta padła ofiarą oszustwa metodą ,,na policjanta”. Była przekonana, że uczestniczy w zorganizowanych działaniach policyjnych mających na celu zatrzymanie sprawców wyłudzania pieniędzy. 42-latek został tymczasowo aresztowany, grozi mu do 8 lat więzienia.

Do zatrzymania mężczyzny doszło w miniony piątek na terenie Krasnegostawu. Był to efekt działań i ustaleń operacyjnych policjantów kryminalnych tutejszej jednostki. 42 – latek z województwa dolnośląskiego został zatrzymany w momencie, gdy próbował odebrać od pokrzywdzonej pieniądze w kwocie 140 tysięcy złotych. Ofiarą oszustów padła 66 – letnia mieszkanka Krasnegostawu. Kobieta była przekonana, że uczestniczy w zorganizowanych działaniach policyjnych mających na celu zatrzymanie sprawców wyłudzania pieniędzy. Skontaktował się z nią fałszywy mundurowy i cały czas instruował co i jak ma robić. Pokrzywdzona na początku tygodnia przekazała wskazanej przez niego osobie 50 tysięcy złotych. Dzwoniący tłumaczył, że potrzebne są kolejne pieniądze, aby sfinalizować całą sprawę. Podczas próby przekazania pieniędzy w kwocie 140 tysięcy złotych mężczyzna został zatrzymany przez policjantów.
W pokoju hotelowym, który wynajmował policjanci znaleźli i zabezpieczyli blisko 20 porcji dilerskich amfetaminy oraz pieniądze. Mężczyzna usłyszał już zarzuty, został też doprowadzony do Prokuratury.

Oceń news:
Umieść na stronie
Poleć znajomym:
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Prosimy o kulturalną dyskusję. Cały regulamin tutaj.

Dodaj komentarz