zamosc.tv

Alkohol z przemytu na walkę z pandemią

dodano: 15 października 2020

* Ponad 420 litrów spirytusu zatrzymanego przez lubelską Krajową Administrację Skarbową (KAS) trafiło w ostatnich dniach do dwóch placówek w woj. lubelskim.
* Alkohol posłuży jako środek do dezynfekcji.  
* W tym roku na cele dezynfekcyjne lubelska KAS przekazała już prawie 18 tys. litrów alkoholu etylowego.

Już od ponad pół roku Krajowa Administracja Skarbowa ma możliwość przekazywania zatrzymanego alkoholu na walkę z pandemią. 
Ostatnio, tj. 14 października 2020 r., 245 litrów spirytusu trafiło z magazynu depozytowego w Koroszczynie do lubelskiej Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej. Kilka dni wcześniej, partię blisko 180 litrów alkoholu, otrzymała natomiast Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej 
w Lublinie.
Dotychczas w naszym województwie z tej formy pomocy skorzystało już dwadzieścia różnych podmiotów. KAS przekazywała alkohol głównie placówkom medycznym, w tym szpitalom i stacjom pogotowia, ale trafiał on też do wojska, policji i in.
W sumie z magazynów lubelskiej KAS na walkę z pandemią przekazano już prawie 18 tys. litrów alkoholu o stężeniu powyżej 80%. To alkohol zatrzymany zarówno na granicy, jak też w ramach kontroli prowadzonych na terenie kraju, w tym na targowiskach i prywatnych posesjach.  

Izba Administracji Skarbowej w Lublinie


 

Oceń news:
Poleć znajomym:
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Prosimy o kulturalną dyskusję. Cały regulamin tutaj.

Dodaj komentarz