zamosc.tv

Repertuar CSK

dodano: 12 grudnia 2019

KONCERTY, SPEKTAKLE

 

„Dziadek do Orzechów” | Moscow City Ballet
17 grudnia 2019 | godz. 19.00
Sala Operowa
Legendarny rosyjski Balet Smirnov, poza granicami Rosji bardziej znany jako Moscow City Ballet już niebawem wystąpi ponownie w Polsce. Teatr baletowy założony przez wybitnego choreografa Victora Smirnova-Golovanova to zespół tancerzy klasycznych, cieszący się uznaniem na całym świecie. W jubileusz 30-lecia pracy artystycznej Moscow City Ballet zaprezentuje polskim widzom Dziadka do Orzechów.
„Jezioro Łabędzie” | Moscow City Ballet
18 grudnia 2019 | godz. 16.00, 19.30
Sala Operowa
Jezioro Łabędzie to przedstawienie uwielbiane przez polską publiczność. Jest to opowieść o walce dobra ze złem, o potędze miłości i uczuciu przekraczającym granice życia i śmierci. Sukces tego spektaklu opiera się na wspaniałej choreografii i muzyce. Prostota wątku dramatycznego i wzruszająca interpretacja miłości Odetty i Zygfryda jako symbolu potęgi uczucia, są ilustrowane niezwykle emocjonalnymi układami tanecznymi.
UWAGA!!!
Koncert "The Best of Pink Floyd Experience" z  13.12.2019 przeniesiony!!!
Nowy termin: 13 marca 2020
Sala Operowa CSK
W związku z decyzją Organizatora i z przyczyn niezależnych od CSK koncert został przeniesiony na marzec przyszłego roku. Zakupione bilety zachowują ważność, istnieje możliwość zwrotu pieniędzy (za wejściówki zakupione w Centrum Spotkania Kultur  - w kasie CSK). Za zaistniałą sytuację serdecznie przepraszamy!
KINO CSK
Lighthouse, reż. Robert Eggers
dramat, fantasy, horror / USA / 2019
13 /14 /15 /20 /21/22  grudnia | godz. 19:00
Sala Kinowa
PREMIERA ŚWIATOWA: Cannes Film Festival 2019. Robert Eggers, wizjonerski reżyser doskonałego horroru „The Witch”, powraca z hipnotyzującą, halucynującą opowieścią o dwóch latarnikach, pracujących na tajemniczej, odległej wyspie w Nowej Anglii, w latach dziewięćdziesiątych XIX wieku. Obaj latarnicy (Willem Dafoe i Robert Pattinson) mierzą się z samotnością i odosobnieniem podczas wielkiego sztormu, który wydaje się nie mieć końca. Są skazani na walkę z własną silną wolą, potrzebami oraz – przede wszystkim – z tajemniczą siłą, która nad nimi krąży, ale której istnienie może im się tylko wydawać… Film jest przerażającą, pełną tajemnic podróżą w nieznane.
- bilety w cenie 12 zł / 15 zł
WYSTAWY
Wystawa Grand Press Photo 2019
14.12.2016-06.01.2020
CSK, Foyer Sali Operowej
Ponad 260 zdjęć prasowych opisujących Polskę i świat – dokument dla przyszłych pokoleń.
Wystawa finałowych zdjęć Grand Press Photo 2019 od soboty w Lublinie! Najlepsze zdjęcia prasowe z ostatniej edycji konkursu będzie można będzie oglądać codziennie od 14 grudnia 2019 do 6 stycznia 2020 w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie.
Na wystawę zapraszają organizatorzy konkursu: magazyn „Press” i Fundacja Grand Press oraz CSK.
Zaprezentowanych zostanie ponad 260 fotografii –zdjęcia pojedyncze, fotoreportaże, projekty dokumentalne.
Na wystawie można też zobaczyć finałowe zdjęcia z osobnego konkursu – Young Poland – przeznaczonego dla fotografów poniżej 26. roku życia.
Ogólnopolski Konkurs Fotografii Prasowej Grand Press Photo organizuje od 2005 roku magazyn „Press”. To konkurs dla zawodowych fotoreporterów pracujących w redakcjach prasowych, internetowych, w agencjach fotograficznych oraz dla freelancerów. Tradycyjnie już jury przewodniczy światowej klasy fotoreporter, laureat World Press Photo – Espen Rasmussen, fotoedytor norweskiego magazynu „VG”.
Wystawa dostępna codziennie w godz. 8.00-20.00
„Przestrzeń otwarta, przestrzeń zamknięta” - Wschodni Salon Sztuki 2019.
do 29 grudnia 2019    
Galeria Wystaw Czasowych -1
Wystawa oraz konferencja odbędą się w ramach 24 – tego Wschodniego Salonu Sztuki 2019. Zaprezentowane zostaną prace 22 artystów, obejmujące różne dziedziny sztuki. Ekspozycja poświęcona jest twórczości przekraczającej ramy tradycyjnej sztuki - zachęcającej odbiorcę do dopełnienia dzieła w sferze mentalnej.
Zostaną poruszone kwestie roli sztuki, artysty oraz instytucji kulturalnej jako miejsca, w którym odbiorca konfrontuje się z własnymi emocjami oraz refleksjami. Owa sztuka w rozumieniu artystów nie wymaga podpowiedzi, czy wskazówek interpretacyjnych. Wręcz przeciwnie, zachęca do odwołania się do własnych doświadczeń. Mało tego, dotyka wrażliwości każdego widza, który może poczuć synergię z dziełem oraz odkryć jego współczesne oblicze.
- wystawa dostępna: wtorek-niedziela w godz. 12:00 – 18:00
MODULATIONS
Pierwsza w Polsce indywidualna wystawa Sainera
do 29 lutego 2020
brain damage galery
Sainer (Przemysław Blejzyk)  - światowej sławy muralista, malarz i artysta z kręgu urban artu.
Swoją unikalną stylistyką – formowaną także w duecie Etam Cru – wprowadził w malarstwo wielkoformatowe symbiozę elementów realizmu i baśniowości, stając się jednym z najoryginalniejszych i zarazem najpopularniejszych twórców nurtu. Wpisany w jego charakter perfekcjonizm i konieczność poszukiwania nowego języka dla malarstwa sprawia, że do czynienia mamy z artystą nieustannie oraz świadomie ewoluującym, co dziś prowadzi do eksperymentów kolorystycznych na styku nowego realizmu i abstrakcji.
Premierowa wystawa malarstwa w Brain Damage Gallery to rzadka możliwość zgłębienia warsztatu artysty. Zwłaszcza, że wystawa Modulations to jednocześnie premiera wydawnicza -
po latach oczekiwania ukaże się Sainer. Sketchbook 14 – 18, czyli wierna reprodukcja szkicownika artysty.
- Wystawa czynna do 29.02.2020, wtorek–sobota, g. 12-17.
Tożsamość. 100 lat polskiej architektury. 1956-1970
Wystawa do 15 grudnia 2019 r.  
Galeria Wystaw Czasowych +1, Ciche Kąty
Wystawa, za pomocą różnorodnych elementów graficznych, współczesnych oraz archiwalnych fotografii, magazynów, książek i czasopism, a także makiet i  modeli przedstawiać będzie wspomniany w tytule przedział czasowy w rozwoju polskiej architektury na przykładach wybranych realizacji powstałych w Lublinie, wraz z ukazaniem podobnych obiektów z innych miast. Wzbogacona o warsztaty tematyczne, pokazy filmowe i debaty ma za zadanie wzbudzenie wrażliwości i świadomości przestrzennej u odbiorców oraz przekazanie im podstawy wiedzy o zjawiskach zachodzących w architekturze, zarówno 60 lat temu jak i współcześnie.
Wydarzenie organizowane we współpracy z Narodowym Instytutem Architektury i Urbanistyki.
Galeria Saska | Tadeusz Żaczek
do 13 stycznia 2020 r.
Ogrodzenie Ogrodu Saskiego
Tadeusz Żaczek to jeden z najwybitniejszych fotografów polskiego prawosławia, który od ponad trzydziestu lat zawodowo zajmuje się fotografią. Czarno-białe fotografie Żaczka rejestrują relacje styku człowiek – religia. Fascynacja rytuałami Wschodu pozwala artyście wydobyć mistyczną atmosferę fotografowanych miejsc.
SPOTKANIA I WARSZTATY
Ciekawe historie kartek świątecznych – warsztat świąteczny
Oferta dla rodzin – brak ograniczeń wiekowych
12 i 13.12.2019 | godz. 17.00
Zapraszamy do Centrum Spotkania Kultur na świąteczny warsztat rodzinny. Własnoręcznie wykonamy niepowtarzalne kartki świąteczne. Część praktyczna warsztatu zostanie poprzedzona prezentacją, która zapozna nas z historią i tradycją robienia kartek świątecznych.
Warsztat poprowadzi Emilia Lipińska.
Liczba uczestników: 20 osób (w tym dzieci i dorośli/ Opiekunowie nie płacą)
Bilety dostępne w kasie CSK oraz na stronie https://bilety.spotkaniakultur.com/
Rodzinne kolędowanie z Piotrem Machem – warsztat świąteczny
Oferta dla rodzin – brak ograniczeń wiekowych
12 i 13.12.2019 | godz. 18.00
Wspólne śpiewanie kolęd z najbliższymi to jedna z najmilszych świątecznych tradycji. Po uroczystej, wigilijnej wieczerzy siadamy przy choince i razem śpiewamy. Nie są to jednak pieśni przypadkowe, a te same, które śpiewaliśmy rok, dwa, trzy lata temu i jeszcze w dzieciństwie. To zapewne jeden z powodów, dlaczego tak bardzo lubimy je śpiewać.
Zajęcia rodzinne poprowadzi Piotr Mach – pierwszy trębacz Filharmonii Narodowej, a także muzyk, który nagrywał ścieżki dźwiękowe, m.in. do filmów Pianista, Różyczka, Kochaj i
tańcz, a w swojej długiej karierze współpracował z artystami takimi jak Kayah, Krzysztof Penderecki, Krzysztof Cugowski, Wojciech Kilar czy zespół YES. Do dziś nieustannie występuje podczas licznych koncertów, a jednocześnie osobiście uczy gry na trąbce. Ponadto, prowadzi zajęcia dla najmłodszych w ramach wczesnodziecięcej edukacji muzycznej.
Liczba uczestników: 26 osób (w tym dzieci i dorośli/ Opiekunowie nie płacą)
Bilety dostępne w kasie CSK oraz na stronie https://bilety.spotkaniakultur.com/
LubLarp Festiwal 2019
13-15.12.2019
Klub Muzyczny | Mediateka +3 | Duża Kieszeń Sceny
Festiwal ma na celu propagowanie w Lublinie ciekawej, kreatywnej i coraz bardziej w Polsce znanej rozrywki – larpów. Daje mieszkańcom Lublina, którzy chcieliby spróbować swoich sił w larpach, możliwość wzięcia udziału zarówno w nowych jak i sprawdzonych grach.
- szczegółowy program: www.lublarp.pl
Tożsamość. 100 lat polskiej architektury. 1956-1970
Oprowadzanie kuratorskie po wystawie
15.12.2019 r. godz. 12:00
Galeria Wystaw Czasowych +1
Oprowadzanie po wystawie w towarzystwie kuratora, który szczegółowo przedstawi idee całego wydarzenia oraz odpowie na pytania.

 

Andrzej Goliszek

Rzecznik Prasowy

Oceń news:
Poleć znajomym:
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Prosimy o kulturalną dyskusję. Cały regulamin tutaj.

Dodaj komentarz