zamosc.tv

Skradzionym samochodem z narkotykami w bagażniku uciekał przed policją

dodano: 04 grudnia 2019, źródło: www.lubelska.policja.gov.pl

Dzięki reakcji policjantów z zamojskiej drogówki, którzy zwrócili uwagę na pojazd poruszający się bez świateł, zatrzymany został 35-latek z Katowic podejrzany o kradzież z włamaniem do samochodu, kradzieże tablic rejestracyjnych i posiadanie narkotyków. Mężczyzna kierując fiatem nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Po krótkim pościgu wraz z 27-letnią pasażerką zostali zatrzymani. W samochodzie mundurowi odnaleźli m.in. narkotyki, akcesoria do ich porcjowania i kilka skradzionych kompletów tablic rejestracyjnych. Również fiat, którym się poruszali pochodził z kradzieży. 35-latek decyzją sadu najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie.

W sobotę policjanci z ruchu drogowego na ul. Szczebrzeskiej w Zamościu zauważyli kierującego pojazdem marki Fiat Panda, który jechał bez włączonych świateł mijania. Reagując na popełnione wykroczenie postanowili go zatrzymać. Początkowo kierujący fiatem zwolnił i zjechał na prawe pobocze, jednak nagle zmienił zdanie, przyspieszył i odjechał z miejsca kontroli. Policjanci natychmiast ruszyli za nim w pościg. Po kilku kilometrach w m. Płoskie kierujący fiatem na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem wpadł w poślizg, samochód wjechał w ogrodzenie, a kierujący oraz pasażerka wysiedli i kontynuowali ucieczkę pieszo. Policjanci szybko dogonili uciekinierów. Kierujący fiatem, którym okazał się być 35-letni mieszkaniec Katowic oraz jego 27-letnia koleżanka, również mieszkanka Katowic zostali przewiezieni do zamojskiej komendy i zatrzymani w policyjnym areszcie.
Szybko wyszedł na jaw powód podjęcia próby ucieczki przez 35-latka. Okazało się, bowiem, że tablice rejestracyjne fiata, którym się poruszali pochodzą z kradzieży, podobnie jak sam pojazd, którym się poruszali. W czasie przeszukania w bagażniku samochodu policjanci odnaleźli również kilka innych skradzionych wcześniej tablic rejestracyjnych, łom, narzędzia do przecinania drutów, kominiarkę i rękawice. W bagażniku znajdowały się także akcesoria wykorzystywane do porcjowania narkotyków, woreczek z białym proszkiem o wadze blisko 40 gramów oraz susz roślinny. Odnalezione przedmioty zostały zabezpieczone. Wykonane badanie narkotesterem potwierdziło, że zabezpieczone substancje to narkotyki, biały proszek to amfetamina, natomiast susz roślinny – marihuana. Marihuanę, posiadała również 27-letnia pasażerka fiata.
Pracujący nad sprawą kryminalni z zamojskiej komendy ustalili, że pojazd, którym poruszali się zatrzymani kilka dni temu został skradziony na terenie Katowic, podobnie jak odnalezione w bagażniku tablice rejestracyjne.     
 

Oceń news:
Poleć znajomym:
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Prosimy o kulturalną dyskusję. Cały regulamin tutaj.

Dodaj komentarz