zamosc.tv

Marzanna Mucha i Roman Mucha w BWA Galerii Zamojskiej

dodano: 29 listopada 2019

BWA Galeria Zamojska zaprasza na otwarcie wystawy obrazów i grafik< Marzanny Muchy i Romana Muchy,< dnia 5 grudnia (czwartek), o godz. 17.00.

MARZANNA MUCHA                                                                                                                                     
Urodzona w Tomaszowie Lub. Studia w Instytucie Wychowania Artystycznego Uniwersytetu Marii Curie – Skłodowskiej w Lublinie. Dyplom w pracowni malarstwa prof. Mieczysława Hermana w 1984 r. Od 1991 r. nauczycielka plastyki i wiedzy 
o kulturze w Liceum Ogólnokształcącym w Tomaszowie Lub. W 2014 r. wyróżniona przez Ministra Kultury odznaką honorową „Zasłużony dla Kultury Polskiej” Twórczość w dziedzinie malarstwa sztalugowego, malarstwa na jedwabiu, pasteli, rysunku 
i ekslibrisu.
ROMAN MUCHA   
1934-2017                                                                                                                                               
Urodzony w 1934 r. w Wierszczycy pow. Tomaszów Lubelski. Był absolwentem Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Zamościu i Studium Nauczycielskiego (kierunek wychowanie plastyczne) w Zamościu. Studiował na Wydziale Filozoficzno - Pedagogicznym  Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie ze specjalizacją plastyczną. Członek Związku Polskich Artystów Plastyków. 
Odznaczony Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia  Polski  (2005 r. ), nagrodą Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Zasłużony dla Kultury Polskiej” (2009 r.) oraz medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis” (2015 r.). Zmarł 6 marca 2017 r. Twórczość w dziedzinie grafiki warsztatowej i użytkowej.


 

 

BWA Galeria Zamojska

Oceń news:
Poleć znajomym:
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Prosimy o kulturalną dyskusję. Cały regulamin tutaj.

Dodaj komentarz