Listopadowy koncert symfoniczny
dodano: 14.11.2019Orkiestra Symfoniczna im. Karola Namysłowskiego w Zamościu zaprasza na kolejny listopadowy koncert symfoniczny. W piątek, 22 listopada o godzinie 19:00 „Namysłowiacy” zagrają pod batutą utalentowanej polskiej dyrygentki, Sylwii Janiak-Kobylińskiej.
W programie koncertu znalazły się najsłynniejsze utwory norweskiego kompozytora, Edwarda Griega: Tańce Symfoniczne op. 64, Koncert fortepianowy a-moll oraz Taniec Słowiański nr 2 op. 72 Czecha Antonína Dvořáka.
W koncercie symfonicznym „Namysłowiakom” na fortepianie towarzyszyć będzie pianista i uczestnik międzynarodowych konkursów Yuriy Kozar z Ukrainy.
Koncert poprowadzi dyrygentka Sylwia Janiak-Kobylińska , związana z Orkiestrą Symfoniczną OSM I i II st. im. F. Nowowiejskiego w Gdańsku. Doktoryzuje się na Wydziale Dyrygentury, Kompozycji i Teorii Muzyki w Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku. Jest prezesem Fundacji Wspierającej Młodych Artystów Sinfonia Artistica Juwenilia (SAJ) i Dyrektorem Artystycznym Bałtyckiej Filharmonii Młodych.
To już jej kolejna wizyta w zamojskiej Orkiestrze. W 2013 roku dyrygowała z „Namysłowiakami” podczas koncertu z kompozycjami Henryka Wieniawskiego.
Bilety na koncert symfoniczny w cenie 40/30 zł do nabycia bezpośrednio w biurze Orkiestry przy ul. Partyzantów 2 oraz przez Internet na stronie: http://www.namyslowiacy.pl/rezerwacje/532/ .
Serdecznie zapraszamy!
Bartłomiej Wojnarowski
Orkiestra Symfoniczna im. Karola Namysłowskiego w Zamościu
Aktualności
więcej-
„Rzeźba w porcelanie” – wystawa Stanisława Bracha
- Wakacyjna podróż do roku 1926. Muzeum Zamojskie zaprasza dzieci i młodzież na wyjątkowe warsztaty
- „Kanclerskie Czwartki”
- 800 plus – nie zapomnij o wniosku!
- Zostań żołnierzem Rzeczypospolitej Polskiej
- Lato w kinie
- Tata na urlopie z dzieckiem – to już nie rzadkość
- Nordic Walking dla Seniorów w Parku Miejskim
Komentowane Aktualności
- Dwa razy więcej drzew na Rynku Wielkim (1)
- Szturm Twierdzy Zamość 2026 (1)
- Meta 10. Charytatywnego Rajdu Koguta w Zamościu! (1)
- Spotkanie z Ministrem Sprawiedliwości W. Żurkiem (4)
- Zbiórka elektroodpadów w Zamościu (1)
- Nowe elektryczne autobusy MAN oficjalnie przekazane w Zamościu (1)
- Pijany motorowerzysta wyjechał spod sklepu wprost pod nadjeżdżający radiowóz (1)
- Media bez wyboru (72)
- Stanowisko KMP Zamość dotyczące ,,pewnego artykułu" (36)
- Stanowczy sprzeciw (34)
- Nowe zasady bezpieczeństwa (32)
- Po 27 latach pracy ze stanowiskiem rozstał się dr hab. n. med. Andrzej Kleinrok (28)
- Licznik długu miasta Zamościa na schodach ratusza (27)
- 1163 nowe przypadki zakażenia koronawirusem na terenie województwa lubelskiego (23)
Komentowane TV
- Protest w obronie Roberta Bąkiewicza (60)
- XXVIII sesja Rady Miasta Zamość (638)
- Prezydent o aktualnej sytuacji jednostek oświaty i rezygnacji Marka Kudeli (87)
- Nietrzeźwa 33-latka uratowana z zalewu (1)
- Fałszywy alarm (2)
- ks. Krystian Kotulski (46)
- Śp. prof. zw. dr hab. n. med. Krzysztof Marczewski (6)
- Dziękuję i życzę (1683)
- LXX Sesja Rada Miasta Zamość (1013)
- VI Sesja Rady Miasta Zamość (1007)
- IV Sesja Rady Miasta Zamość (990)
- XII Sesja Rada Miasta Zamość (884)
- X Sesja Rada Miasta Zamość (883)
- Michał Zawiślak kandydatem na wójta (802)
Inne informacje
Maraton Horrorów w Zamościu: noc, która zmrozi krew w żyłach
dodano: 18.06.2026Rozpocznij wakacje w wyjątkowo mrocznym stylu! Już w piątek, 26 czerwca 2026 roku o godz. 19:00, Centrum Kultury Filmowej Stylowy zaprasza miłośników mocnych wrażeń na Maraton Horrorów – noc pełną napięcia, strachu i filmowych emocji, które długo nie pozwolą zasnąć. Na widzów czekają dwa tytuły, które idealnie łączą współczesny lęk, brutalne napięcie i psychologiczny niepokój.
Zobacz materiałProdukcja filmowa przy udziale Muzeum Zamojskiego w Zamościu
dodano: 27.05.2026Muzeum Zamojskie w Zamościu wraz z Oddziałem – Muzeum Fortyfikacji i Broni Arsenał stały się planem zdjęciowym do nowego filmu dokumentalnego pod tytułem „Zamość – niezdobyta twierdza Rzeczpospolitej”. Ta ogólnopolska produkcja przybliży widzom dzieje jednego z najważniejszych systemów obronnych w historii kraju.
Zobacz materiałOdpowie za organizację nielegalnej migracji i handel narkotykami
dodano: 03.06.2026Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej, w wyniku skoordynowanych działań operacyjnych, zatrzymali 27-letniego obywatela Polski. Mężczyzna był zaangażowany w organizowanie nielegalnej migracji przez granicę z Białorusią, a nadto w jego miejscu zamieszkania zabezpieczono ponad 2,2 kilograma mefedronu o wartości rynkowej przekraczającej 130 tysięcy złotych. Na wniosek prokuratora, decyzją sądu, zatrzymany został tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy.
Zobacz materiałProgram 51 Zamojskiego Lata Teatralnego
dodano: 01.06.2026Przedstawiamy program 51 Zamojskiego Lata Teatralnego, które w tym roku potrwa od 19 czerwca do 4 lipca 2026:
Zobacz materiał
Wasze komentarze (0)