zamosc.tv

Papierosy i leki w Hrebennem

dodano: 13 listopada 2019

Przemyt ponad 1,1 tys. paczek papierosów oraz hurtowej ilości leków udaremnili funkcjonariusze KAS z przejścia granicznego w Hrebennem.

Podczas kontroli osobowego mercedesa, którym podróżowały obywatelki Ukrainy, funkcjonariusze Oddziału Celnego w Hrebennem ujawnili skrytki konstrukcyjne wypełnione kontrabandą. W przerobionej podłodze bagażnika, podłodze pod siedzeniami oraz przerobionym zbiorniku na paliwo ukrytych było ponad 1,1 tys. paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy.
Do próby przemytu i własności ujawnionych wyrobów tytoniowych przyznała się jedna z kobiet.
Zarówno papierosy jak i służący do ich przemytu pojazd zostały zatrzymane.  
Kontrolując inny pojazd przekraczający granicę ukraińsko-polską funkcjonariusze Oddziału Celnego w Hrebennem zapobiegli z kolei przemytowi ponad 600 sztuk różnego rodzaju farmaceutyków. Wśród ujawnionych leków znajdowało się m.in. 13 półlitrowych butelek z substancją leczniczą, a także ampułki i tabletki. Przemycane farmaceutyki to m.in. leki nasercowe, wlewy witaminowe oraz sterydy.
Medykamenty ujawniono w bagażu dwóch obywateli Estonii podróżujących samochodem osobowym marki Lancia. Mężczyźni przyznali, że leki należą do nich i wyjaśnili, że kupili je w aptece we Lwowie. Tłumaczyli również, że nie mieli świadomości o ograniczeniach jakie obowiązują w przewozie leków przez granicę.   

    
Izba Administracji Skarbowej w Lublinie

Oceń news:
Poleć znajomym:
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Prosimy o kulturalną dyskusję. Cały regulamin tutaj.

Dodaj komentarz

Wasze komentarze

dodano: 14:11, 14 listopada 2019 przez: pytania

I co z tego jak raz na kilka m-cy kogoś przyłapią na tym procederze ? Dlaczego pomimo kontroli celnej w dalszym ciągu jest przemyt w postaci papierosów i alkoholu? Dowodem na to jest sprzedaż tych towarów z ulicy i na bazarach w domach. i t.p.- przez różne osoby.. Czy kontrole są skuteczne? Zacytuj