zamosc.tv

Twoja krew nadzieją dla chorych!

dodano: 28.07.2018

Dawcą krwi może zostać każda zdrowa osoba, w wieku od 18 do 65 lat, ważąca ponad 50 kilogramów i mająca prawidłowy stosunek masy ciała do wzrostu. Poprzedniego dnia należy zjeść niskotłuszczowy posiłek, ponieważ krew o dużej zawartości tłuszczu nie nadaje się do celów leczniczych. W dniu donacji powinno się zjeść lekkostrawne śniadanie, a przed oddaniem krwi wypić sporą ilość wody lub soku, żeby nawodnić organizm.

Krew i jej składniki wykorzystuje się do leczenia różnych chorób oraz produkowania leków ratujących życie. Koncentrat krwinek czerwonych stosuje się na przykład w leczeniu niedokrwistości. Osocze pomaga osobom z zaburzeniami krzepnięcia, a płytki krwi wykorzystuje się w leczeniu osób z białaczką oraz innymi chorobami krwi.
Zapraszamy do oddawania krwi podczas akcji terenowych:
29.07.2018 r. Tarnogród, Tarnogrodzki Dom Kultury, rejestracja w godzinach 9.30 – 13.00
02.08.2018 r. – Krasnystaw, Urząd Gminy ul. Konopnickiej 4, godziny rejestracji 8.30 – 12.00
05.08.2018 r. – Łukowa, Gimnazjum im. Pawła Adamca Łukowa 341, rejestracja 8.30 – 14.30
Szczegółowe informacje kot może zostać krwiodawcą: http://www.rckik.lublin.pl/kto-moze-zostac-krwiodawca.html
Podczas akcji możliwa będzie również rejestracja potencjalnych niespokrewnionych dawców szpiku.
 
 
 
 

 
Małgorzata Mesek
Dział Promocji Honorowego Krwiodawstwa

Oceń news:
Umieść na stronie
Poleć znajomym:
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Prosimy o kulturalną dyskusję. Cały regulamin tutaj.

Dodaj komentarz