zamosc.tv

Ograniczenia w przekraczaniu granic

dodano: 25 marca 2020, źródło: www.lublin.uw.gov.pl

W związku z wejściem w życie rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 24 marca br. wprowadzone zostaną kolejne ograniczenia w przekraczaniu granicy państwowej. Dotyczyć one będą osób, które mieszkają w Polsce, bądź w kraju sąsiednim, ale pracują na co dzień w drugim kraju i do tej pory przekraczały granicę regularnie.

Dotychczas, w drodze do pracy i z pracy, osoby te mogły przekraczać granice i nie były objęte 14-dniową kwarantanną. Podstawą do tego były dokumenty potwierdzające zatrudnienie po drugiej stronie granicy.
Począwszy od 27 marca 2020 r. (piątek godz. 00:00) 14-dniową obowiązkową kwarantanną objęte będą również osoby przekraczające granice, na co dzień pracujące w państwie sąsiednim.
Ograniczenia będą obowiązywać na całej granicy RP.

 

Oceń news:
Poleć znajomym:
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Prosimy o kulturalną dyskusję. Cały regulamin tutaj.

Dodaj komentarz

Wasze komentarze

dodano: 20:20, 27 marca 2020 przez: kierowca z Łabuniek

Wyjątkiem są kierowcy zawodowi, wyjeżdżający do pracy za granicę, a także powracający z zagranicy do kraju, w celu odbioru odpoczynków przewidzianych w dyrektywie 561. Kwarantanna nas nie dotyczy. Czyli innymi słowy: lepiej niech umrze kilkudziesięciu kierowców na COVId19, niż z głodu parę milionów. Z drugiej strony gdzie są teraz ci wszyscy, którzy krzyczeli "TIRy na tory"? Zacytuj