gminazamosc.tv

„Mydło i powidło”

dodano: 08 grudnia 2018

Kosmetyki, w tym kremy z ekstraktem z chronionych gatunków, a także artykuły spożywcze i farmaceutyki zatrzymali funkcjonariusze KAS na przejściu granicznym w Hrebennem.

3 grudnia br. funkcjonariusze Oddziału Celnego w Hrebennem wytypowali do kontroli samochód osobowy marki  Volkswagen. W bagażu podróżującej pojazdem 41-letnej obywatelki Ukrainy ukryte były przeróżne wyroby.  
Kobieta, bez zgłoszenia do kontroli celno-skarbowej, próbowała wwieźć do Polski 56 sztuk różnego rodzaju kremów i balsamów, w tym 10 kremów żywokostowych z ekstraktem z pijawki lekarskiej i 4 kremy z pszczelim jadem. Ponadto w jej bagażu funkcjonariusze ujawnili też wyroby spożywcze zawierające ikrę, 34 opakowania wyrobów farmaceutycznych oraz kilkadziesiąt sztuk kosmetyków w postaci tuszów do rzęs, perfum oraz wód toaletowych znanych światowych marek. Niewykluczone, że te ostatnie to podróbki towarów markowych.
Podróżna zeznała, że kupiła wszystkie wyroby na bazarze i w sklepie w Ivanofrankowsku.

Izba Administracji Skarbowej w Lublinie
 

Oceń news:
Poleć znajomym:
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Prosimy o kulturalną dyskusję. Cały regulamin tutaj.

Dodaj komentarz